Haluaisi tietaa, mitä hyvää / huonoa kyseisessä pyörässä on?
Tarkoitus olisi ajella yksin sekä rouvan kanssa, pitkin suomenniemeä...
Ei siis mitään arvailuja, vaan kokemuksen kautta saatua tietoa haluaisin. Kiitos.
Honda XL 1000V Varadero
5
6366
Vastaukset
- vm.-99
Minulla oli tuommoinen muutaman vuoden. Tosi hyvä matkapyörä eikä kyytiläinenkään menoa haittaa. Aika iso ja raskas käsitellä. Vaihdoin pienempään 650-kuutioiseen samantyyliseen ja on muuten hyvä mutta lähinnä ohituksissa kaipaa isompaa.
Viides kesä on Eerolla menossa eikä kyllä mitään moitteen sijaa ole ilmaantunut.
Pienemmälle kaverille se saattaa olla hiukan painava käsitellä noin niinku paikallaan, on hiukan yläpainoinen.
Matkapyöränä mitä mainioin kaveri jolla voi päästellä hiekkateitäkin aika haipakkaa eikä mammakaan takakana tunnu missään.
Bentsiiniä menee noin kuutisen litraa riippuen tietty kahvan asennosta.
Kaiken kaikkiaan kelpo peli.- ml
Ittelläni jo toinen menossa.Vakiona moottorin luonne hieman hengetön.Polttoaineen syöttöön ainakin omaani aion panostaa,koska kahen puolen tonnin paikkeilla nyhtää(syy lienee,että tehtaalla säätävät niin laihalle).Ikävä piirre ku pitäs ajaa tasasta viittä kymppiä huudattamatta.Ja jos oikein tarkkoja ollaan ni välitys on kutosella vähä suomen olosuhteisiin liian pitkä.Omassani etujarru hiukan juputtaa.Syytä en ole keksinyt.Levyn kellunta ei ole jumissa,eikä satulan liukutapit,eikä sylinterit.Muuten tosi hyvä ja ketterä matkapörä.Ei se raskas ole. Edellinen pyörä oli bläkkäri ja hankalampi se minusta oli käsitellä.Joten kaiken kaikkiaan putket,commanderi ja säätö ni hyvä tulee.
- ..............
Asiahan ei kuulu mitenkään aiheeseen, mutta tietääkö kukaan sopiiko jonkun muun varaderon mittaristo 125 :seen. Ite kun hommasin halvalla avk :lta niin oli mittaristo rikki ja on uuttavailla.
- joopajoopajoo
.............. kirjoitti:
Asiahan ei kuulu mitenkään aiheeseen, mutta tietääkö kukaan sopiiko jonkun muun varaderon mittaristo 125 :seen. Ite kun hommasin halvalla avk :lta niin oli mittaristo rikki ja on uuttavailla.
ei alkuperäinen mittaristo kelpaa?
Et sitä tarvikettakaan ilmaiseksi saa mistään.
Kai noita Sigman fillarimittareita saa vitosella jos budjetti on oikein tiukallla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648