Onko murha?

Mitä mieltä olette, onko kyseessä murha, jos tappaja odottaa uhriaan pusikossa tietäen että uhri tulee kulkemaan siitä ohi, ja odottaa sitten siellä ihan hyvän tovin. Ja kun uhri saapuu, puukottaa tämän kuoliaaksi? Näin nimittäin kävi jokunen vuosi sitten.
1161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

monista asioista, tuomioistuimesta, mielentilatutkimuksesta ties mistä kaikesta. Ei voi mitenkään ottaa kantaa tuollaiseen kysymykseen. Murhaltahan tuo tietenkin kuulostaa, mutta ei se sitä välttämättä ole..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuumailija, kirjoitti:

Mitä mieltä olette, onko kyseessä murha, jos tappaja odottaa uhriaan pusikossa tietäen että uhri tulee kulkemaan siitä ohi, ja odottaa sitten siellä ihan hyvän tovin. Ja kun uhri saapuu, puukottaa tämän kuoliaaksi? Näin nimittäin kävi jokunen vuosi sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu