Äffä suskaan leveämpi takarengas

mlo

Onko kukaan vaihtanut suzuki gsx 750 f:ään leveämpää takarengasta ? Vakiohan on 150/70-17" kyselen tätä siksi koska leveämpi 160/60-17" on lähtöhinnaltaan halvempi kun tuo alkuperäinen "rinkeli"... Eli mahtuuko pyörimään, meneekö vanteelle, tuleeko jotain muita ongelmia ? Kiitoksia jo etukäteen.

1

1293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ähfällähän sitä minäkin

      Mutta ei kannata laittaa. Silmällä et kokoeroa huomaa, jos ulkonäkö seikkaat haet. Hinta-ero mitätön noiden kokojen välillä, ja ajo-ominaisuudet ei ainakaan parane. Säädä ennemin takajousitusta ja tarkista etupään laakereiden välykset, puslat, stefat ja öljymäärät, jos pyörän käyttääntyminen ihmetyttää.
      Tehtaalla on jo suunnitellessa valmiiksi mietitty ja testattu siihen optimaalinen rengas koko.

      Rengas valmistajien ja jälleenmyyjien hinnoissa on huimia eroja. Vertaile ja kysyhän tarjouksia. Itse laitoin myyjän ehdotuksesta ja vähän koe-mielessäkin keväällä alle Continentaalin contitourin. Enempi kuvioltaan muistuttaa matkarengasta, ei mikään ratakumi, mutta kyse tässä on kumminkin ns. sporttisesta matkapyörästä.
      Tuli itselläni tosi positiivinen yllätys. Se on hyvin kulutusta kestävä, nyt oon ajanu sillä jo lähes 5 tkm. ja on edelleen lähes uudenveroinen kulutus-pinnaltaan. Se pitää normaali ajossa hyvin, ja on vakaakulkuinen, eikä esiinny minkäänlaista levottomuutta, ja lisäksi jopa vielä melko edullinenkin rengas!

      Siitä harvinainen yhtälö, että on melko hyvä ja myös halpa.
      Se on aivan jokakelin rengas, eli on just sopiva nakki tuohon pyörään ja suomen oloihin/teille. Suosittelisin tämän kesän kokemuksella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      711
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe