aurinkovoiteita olette käyttäneet kasvoille.Super herkkä,couperoottinen ikääntyvä sekaiho.Eli korkeilla kertoimilla,mikä ei ärsytä ihoa,eikä tuki huokosia.
Kertkaahan
minkä nimisiä
1
995
Vastaukset
- aurinngon ystävä
Ehdottomasti ostat aurinkotuotteen joko apteekista tai kosmetologilta. Käytän itse Dermalogican korkealla suojakertoimella varustettua värillistä päivävoidetta, joka on todella tehokas aurinkosuoja. Sitä myy kosmetologit ja ainakin Helsingissä Ruskeasuolla ihan erillinen myymälä.
Apteekeissahan on myös monia vaihtoehtoja. Sitten vaan varjossa olemista lippis päähän kasvoja suojaamaan ja niin edelleen. En tosin usko, että aurinko järjellisesti otettuna olisi ihotyypillesi mitenkään pahasta, ellet sitten ole herkkä palamiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1314678Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka713437Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b291530Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja01430- 991294
- 186977
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552959Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek171933Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma97899- 59835