Rela ja Cuplaton tipat

Onsku

Hei, minulla 3vkon ikäinen tyttö. Voiko Cuplaton ja Rela tippoja antaa samalla syöttökerralla? Vai kuinka olette antaneet kyseisiä tippoja?

Kiitos etukäteen jo vinkeistä :-)

3

1123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annettu

      relat aina aamusta. Samassa yhteydessä myös d-vitamini tipat. Cuplatonia sitten illallalla. Mutta tämäkin oman maun ja tilanteen mukaan. Kaikki tipat annettu vauvalusikalla. Jotkut kuulemma sekottaa myös äidinmaidon kanssa.

      • juttttis

        Jaa mikähän sun logiikka tässä antamisessa on?

        Cuplatonia suositellaan kyllä annettavaksi joka syöttökerralla, ei pelkästään iltaisin. Eli cuplis aina syöttökerralla. Itse pistän sen suoraan rintakumin sisään tai tiputtelen pullosta tipat suuhun.

        Relat annan miten milloinkin, yleensä puolen päivän aikaan. Ja d-vitamiinia meillä ei käytetä ollenkaan. Aletaan käyttämään vasta sitten, kun koliikkivaivat ohi.


    • mennään näin

      Relat aamulla lisämaitotilkan seassa.
      Jekovitit päivällä ja käytössä on vastaava kun cuplaton eli Disflatyl tipat niin sitä annan alkuillasta. Tuon disflatylin vaikutus taitaa olla lähinnä mun päässä, jostakin juuri luin, ettei cuplatoneilla yms. ole mitään vaikutusta mahavaivoihin, mutta koska niistä ei ole haittaakaan niin voi antaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3613
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2254
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1885
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      17
      1605
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1568
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      82
      1297
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1232
    Aihe