Hei, minulla 3vkon ikäinen tyttö. Voiko Cuplaton ja Rela tippoja antaa samalla syöttökerralla? Vai kuinka olette antaneet kyseisiä tippoja?
Kiitos etukäteen jo vinkeistä :-)
Rela ja Cuplaton tipat
3
1154
Vastaukset
- annettu
relat aina aamusta. Samassa yhteydessä myös d-vitamini tipat. Cuplatonia sitten illallalla. Mutta tämäkin oman maun ja tilanteen mukaan. Kaikki tipat annettu vauvalusikalla. Jotkut kuulemma sekottaa myös äidinmaidon kanssa.
- juttttis
Jaa mikähän sun logiikka tässä antamisessa on?
Cuplatonia suositellaan kyllä annettavaksi joka syöttökerralla, ei pelkästään iltaisin. Eli cuplis aina syöttökerralla. Itse pistän sen suoraan rintakumin sisään tai tiputtelen pullosta tipat suuhun.
Relat annan miten milloinkin, yleensä puolen päivän aikaan. Ja d-vitamiinia meillä ei käytetä ollenkaan. Aletaan käyttämään vasta sitten, kun koliikkivaivat ohi.
- mennään näin
Relat aamulla lisämaitotilkan seassa.
Jekovitit päivällä ja käytössä on vastaava kun cuplaton eli Disflatyl tipat niin sitä annan alkuillasta. Tuon disflatylin vaikutus taitaa olla lähinnä mun päässä, jostakin juuri luin, ettei cuplatoneilla yms. ole mitään vaikutusta mahavaivoihin, mutta koska niistä ei ole haittaakaan niin voi antaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2922462Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1412238Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132058- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381267Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193888- 85886
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684