Uudenmaan Rakuunarykmentti

Onko kenelläkään tietoa, onko olemassa mitään kirjallisia lähteitä siitä, kuinka moni kannuslainen tai toholampilainen suoritti asepalveluksensa Uudenmaan Rakuunarykmentissä vuosina 1932-33.
2550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Siellä olen käynyt, mutta enpä ole tätä tullut kysyneeksi. Nyt etsin lähinnä valokuvia
    - ehkä ryhmäkuva niistä, jotka olivat syyskuu 1932 - syyskuu 1933.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannuksen Rakuunat kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa, onko olemassa mitään kirjallisia lähteitä siitä, kuinka moni kannuslainen tai toholampilainen suoritti asepalveluksensa Uudenmaan Rakuunarykmentissä vuosina 1932-33.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu