Bradley savustin

Löysin tuolta http://www.indot.fi sivulta yllättäen tuollaisen edullisen savustuslaitteen jonka väitetään olevan vielä hyvääkin sorttia. mm riistalle. Onko jollakin käytännön kokemuksia tuollaisesta, eli toimiiko se niinkuin luvataan. Itse savustelisin lähinnä kalaa ja lampahan reittä
2369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tekee itse.

Äänestä
  • ja joka ei osaa se opettaa.
    Tuossa vain eläkeläiselle sopii paremmin tuollainen 17 kg panava laite jota sitten voi kuljetaa auton perälaatikossa rivitalon terassille ja kesäksi mökille kun tuota kalaakin on saataville.
    Mistä tuollaisen teit itse ja mitä tuollainen laitteisto sitten painaa ja kait siihenkin jotakin rahaa uppoaa jos ei puusta tee. Siksi tässä kyselen, että oliko tuohon Bradley nimiseen laitteeseen käytännön kokemuksia, mutta eipä taida olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko kokemuksia kirjoitti:

Löysin tuolta http://www.indot.fi sivulta yllättäen tuollaisen edullisen savustuslaitteen jonka väitetään olevan vielä hyvääkin sorttia. mm riistalle. Onko jollakin käytännön kokemuksia tuollaisesta, eli toimiiko se niinkuin luvataan. Itse savustelisin lähinnä kalaa ja lampahan reittä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu