Kannattaako lähteä? onko rauhallinen maa?
olen kaverini kanssa suunnitellut lähteä maahan
eräs brittiläinen firma kustantaisi 60% matkasta
tosin joutuisi tekemään joitakin töitä paikanpäällä.
ZIMBABWE
5
1505
Vastaukset
- Tzeme
Zimbabwe on yksi Afrikan epävakaimmista valtioista. Lue lehtiä, niin tiedät enemmän.
Mutta jos tuo brittiläinen firma on valmis kustantamaan sinulle myös pari henkivartijaa, niin sitten saatat jopa selvitä matkasta hengissä.- Duomaze
Tamahan on siis se sama maa, missa ne britit saavat turpaansa kun mugabe vie niilta maatilat. Riippuu aikalailla sisallissodan partaalla kasittaakseni. Itse en ole kaynyt, mutta tunnen muutaman afrikkalaisen (lahinna nigeria ja kamerun)... Nailta ei hirveasti pisteita tippunut. Hommaa joku muu kesaduuni.
- dhf
yksi Afrikan epävakaimmista valtioista vaikka en ole itse käynyt niin suosittelen silti matkaa, itsekin lähtisin jos vain olisi rahaa
- Sari
Moikka!
Olen lähdössä ensi kesäksi (kesä ja heinäkuuksi) Zimbabween kaverini kanssa. Palkatonta työtä lastenkodissa. Koskas olisitte lähdössä sinne päin? Olisi kiva jos muitakin suomalaisia löytyisi sieltä kesän aikana:)
Laitappa vaikka mailia tulemaan jos kiinnostaa!:)
([email protected]) - serki
Eiköhän ne britit kustantanut juuri palkka sotilaita zimbabween juurihan yksi porukka jäi kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768