Uutta tietoa Kovalaisesta

Dennis Rodman

McLarenin käytti sopimus-option, jonka mukaan tallin piti vahvistaa Heikin jatko heinäkuun aikana. No, nyt on 8.8 ja hiljaista on.

Optio on nyt siis suljettu, ja Hesen kisat ohi McLarenilla.

Nyt onkin varikoilla alkanut kiertää huhut että Kovalaisella olisi kuitenkin pesti tarjolla Red Bullilla kaudeksi 2010. Tod. näk. 2. kuljettajaksi, mutta kuitenkin..


Mikä neuvoksi?

3

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ahhaahah
      • Kimillä ainakin

        helvetisti isompi lippahattu kuin Hesellä....


    • F1obs

      Miksi Red Bull valitsisi Heikin? RBR:llä on kaksi tuulennopeaa kuskia ja näyttöjen puolesta olisi aika hurjaa väittää, että Heikki olisi nopeampi kuin jompikumpi RBR:n nykyisistä kuskeista.

      Heikki on nyt jo jatkoajalla. Kylmä fakta on, että hän on ollut jokaista tallikaveriaan hitaampi. Jo ennen F1:stä Montagny oli kiistatta nopeampi. Toisaalta kuka korvaisi Heikin paremmin Hamiltonin siipimiehenä? Tämän kauden päätteeksi ollaankin vähän kummallisessa tilanteessa, kun todella suuria lupauksia ei ole vapaina ja varmaan 2-4 kuskia lopettaa

      Miksi RBR ottaisi Heikin, kun tarjolla on esimerkiksi Kubica. Lisäksi luulen, että Grosjeanista tulee vielä tappelu, kuka hänet saa. Hegellä voi olla jonkinlaiset mahdollisuudet Brawnin kakkoskuskin pallille, mutta Brawnin rahoitus on auki. Branson siirtyy toisen tallin tukijaksi.

      Ferrari on varmasti kiinnostunut Vettelistä eikä juuri muista. Miksi Vettel vaihtaisi? Tällä hetkellä avainsiirtyjä on Kubica olettaen, että Alonson tulevaisuus on jo määrätty. Jos Button sattuisi vielä häviämään mestaruuden, hän saattaa olla markkinoilla. Nick, Rubens ja Fisi ovat varmasti matkalla eläkepäiville. Haug voi tietysti järjestää Nickille paikan Brawnilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe