Wellington hotelli

ninni0

Oletko ollut ko hotellissa? Mitä tykkäsit?
Taitaa olla paikka melkoisen hyvä; keskuspuiston kulmilla ja yleensäkin hyvät ulottuvuudet?!
Menemme syyskuussa viikon reissulle. Jänskättää! Eka Amerikan matka...!!! Joskos jäisi koukkuun, kuten kävi Thaimaassa!
Onko mitään vinkkejä sulla antaa esim. aamupalapaikkaan?
Entäs luonas/päivällispaikka?
Kiitos!

7

1041

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkailija-x

      En ole Wellingtonissa ollut, käsittääkseni iso vaatimaton keskitason hotelli, johon monet ovat kuitenkin tyytyväisiä. Muistelen tälläkin palstalla useammankin arvioineen hotellia, joten suomalaiset ovat hotllin hyvin löytäneet. Täältä löytyy käyttäjien arvosteluja ja kuvia.

      http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g60763-d99307-Reviews-Wellington_Hotel-New_York_City_New_York.html

      Ruokapaikkoja voitte tutkia vaikka täältä www.menupages.com. Ruokalistojen hinnoissa ei ole vielä laksettu mukaan veroa 8,375% veroa eikä 15-20% tippiä.

      Varsinkin lounas/illalsipaikkoja on vaikea neuvoa, kun ei tiedä budjettianne, minkätyyppistä ruokaa haluatte yms. Syömään ei kuitenkaan kannata jäädä vain keskikaupungille (eikä varsinkaan persoonattomiin ketjuravintoloihin), vaan hypätä metroon tai taksiin ja käydä eri alueiden ravintoloihin tutustumassa. Ruokapaikkoja koko kaupungin alueelta löytyy yli 20.000, joten valinnan varaa löytyy.

    • tuo wellington

      Ihan hyvä hotelli, ei viimeisintä luksusta, mutta asiallinen ja siisti, ovella ovimiehet ym. Tilavat huoneet ja ennen kaikkea erinomainen sijainti.

      • NY

        Löytyykö hotellihuoneesta oma suihku ja wc?


      • hahahhhahaaa
        NY kirjoitti:

        Löytyykö hotellihuoneesta oma suihku ja wc?

        mitäs luulisit?


      • matkailija-x
        hahahhhahaaa kirjoitti:

        mitäs luulisit?

        Itse asiassa kaikista (New Yorkin) hotelleista ei löydy suihkua ja wc:tä huoneesta, vaan ne sijaitsevat käytävällä ja ovat useamman käytössä jaetusti. Wellingtonissa kaikissa huoneissa pitäisi kuitenkin olla huoneissa suhkut/wc:t eli ns. private bathroom.


      • RP
        hahahhhahaaa kirjoitti:

        mitäs luulisit?

        Ootkos useestikin käyny tuolla päin, jos vastauksesi tarkoitti sitä, että kaikissahan se wc ja pesuhuone on... vai mitä meinasit? Näin ei kuitenkaan ole... "lähes" kaikki on hyviä kysymyksiä, mutta tämän tasoiset vastaukset saa ainakin multa tylyn vastauksen... Jos ei ole muuta vastattavaa, niin älä vastaa ollenkaan.


      • shlalom
        RP kirjoitti:

        Ootkos useestikin käyny tuolla päin, jos vastauksesi tarkoitti sitä, että kaikissahan se wc ja pesuhuone on... vai mitä meinasit? Näin ei kuitenkaan ole... "lähes" kaikki on hyviä kysymyksiä, mutta tämän tasoiset vastaukset saa ainakin multa tylyn vastauksen... Jos ei ole muuta vastattavaa, niin älä vastaa ollenkaan.

        kysehän oli wellington hotellista eikä kaikista nycin hotelleista..?
        vai?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      230
      9932
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      53
      4654
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      137
      4136
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      136
      4055
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      214
      3847
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      46
      3134
    7. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      22
      2317
    8. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      159
      1693
    9. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      10
      1622
    10. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      99
      1620
    Aihe