Olin ostanut vippipaketin, joka sisälsi B-katsomoon pääsyn, vaan enpä päässyt!!!Oliko ketään muita, joille kävi samoin? Ilmoitettiin vaan, että täynnä on!! Lippu maksoi 380 euroa!!!Arvaa olinko vihainen! Harmittaa edelleen. Jos muita kohtalotovereita, kirjoitelkaa! Vippialueeltta piti olla rajaton oikeus tulla ja mennä B-katsomoon, miten halusi, vaan eipä onnistunut. B-katsomoon oli kuulema otettu 500 c-katsomolaista?
Aaaargh!!!Näkyikö sieltä B-katsomosta muuten hyvin lavalle? Ketuttaa edelleen rajattomasti.
B-lipulla ei päässyt B-katsomoon
3
280
Vastaukset
- juuri siinä
b-katsomon portilla ja ei voi kuin ihmetellä todella huonoa järjestelyä!! ei minkäänläista selkeää kulkua oltu laitettu esim että olisi aidattu pieni väylä tai jotain.. ihmiset joutuivat änkeämään älyttömän ihmismassan läpi jotta pääsi b-alueelle, ei mitään järkeä, kun c-alueella olevilla myös meni hermot kun täytyi keskittyä pysymään pystyssä... kun madonna alkoi esiintymään tuli täysi kaaos kun järkkärit ilmoittivat ettei b-alueelle enää mahdu jolloin b-lippulaiset kahta kauheammin rupesivat änkeämään alueellepäin ja huutamaan että on mahduttava kun lippukin sinne ostettu!! toivottavasti ihmiset nyt antavat asiasta palautetta järjestäjälle jotta moista ei pääse enään tapahtumaan ja mitenhän ne alunperinkin olivat asian näin ajatelleet?!?
- B -alueelle
Mulla oli C -lippu ja asetuin kaverin kanssa B -alueen aidan tuntumaan. Kun konsertti alkoi, kulkeminen ihmismassan läpi B -alueelle oli aivan tuskaa, mutta järkkärit teki parhaansa että reitti olisi pysynyt auki, mutta C -alueen ihmiset oli näreissään kun koko ajan joku tuuppi.
Konserttia oli mennyt 20min kun järkkäri yhtäkkiä alkoi huitoa C -lippulaisia eteenpäin ja ohjasi meidät B -alueelle! Siellä todella oli tilaa hyvin ja näkyvyys myös oli hyvä. B -alue oli siinä vaiheessa puolityhjä ja täyttyi vasta reilusti yli konsertin puolivälissä. Luulen, että se tyhjä reikä alueella näytti tyhmältä ja sitä alettiin täyttää lähinnä seisseillä ihmisillä.
Ne, joilla oli lippu B -alueelle ja havahtuivat vasta puolivälissä konsertin alkuun joutivatkin jäädä ulkopuolelle!- Kohtalotovereita?
Lähdin heti kun ensi tahdit kuuluivat, mutta en päässyt ihmismassan läpi! Ja takaisin tullessa ilmoitettiin, että enää ei pääse! Joten vetkuilusta se ei ollut kiinni, vaan järjestylyistä. Nyt olisikin tärkeätä kirjoittaa tänne, mikäli samanlaisia kokemuksia. Soitin seuraavana päivänä järjestäjälle, jokka väitti, että kukaan ei ole valittanut, joten olisikin tärkeätä saada vastaavia kokemuksia tänne esille, niin voin vaikka itse viedä näytille nämä kirjoitukset, että näin todella tapahtui. Kiitos teille, jotka jo kerroittekin B-alueen kaaottisesta tilanteesta. Rohkeasti vaan muutkin esille kertomaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662932Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91751- 1111636
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191196- 93923
- 58892
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil65887- 111884
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6815- 34780