Pentu tulee taloon

Luin erilaisia keskusteluja sakuista, osassa puhuttiin siitä, että pennun pitäisi kantaa portaissa (asumme siis kerrostalossa 2. kerroksessa) ylös ja alas tiettyyn ikään asti, lonkka- ja selkävaivojen välttämiseksi. Onkohan tästä kenelläkään kokemusta/tietoa?
192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei siitä ainakaan mitään suurta haittaakaan ole jos parisen kuukautta kannat pennun portaissa. Todennnäköisesti portaat eivät aiheuta mitään, mutta aina on vaara vaikka liukastua tai että tapahtuu joku muu haaveri liukkaissa portaissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koiraa odotteleva kirjoitti:

Luin erilaisia keskusteluja sakuista, osassa puhuttiin siitä, että pennun pitäisi kantaa portaissa (asumme siis kerrostalossa 2. kerroksessa) ylös ja alas tiettyyn ikään asti, lonkka- ja selkävaivojen välttämiseksi. Onkohan tästä kenelläkään kokemusta/tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu