Linux Mandrake 7.2

Kertokaapas mielipiteitänne Mandrake 7.2:sta ja mitkä modeemit ovat toimineet siinä?
7674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hei
Melkein mikä tahansa ulkomodeemi sopii. Esimerkiksi TeleWell TW5614UL USB ulkoinen modeemi RS232- ja USB -porttinen. Toimii myös Windoze:ssa.
Mandrake 7.2/KDE 2.0 tarvitsee kovaa rautaa esm PII/III 500 mhz tai AMD K6-2/500mhz ja paljon RAM-muistia. Ainakin 64MT. Kovalevyn pitäisi olla hyvää. Siksi Seagate ei käy, eikä Western Digital. IBM, Fujitsu, Maxtor
ovat hyviä.
T.
Ron

Äänestä
  • Entäpä sisäiset motut?

    Äänestä

  • ...itelläni on 400 K6-2(kellotettu), 64 M ram ja pelaa todella mainiosti. 7.2 on vissiin optimoitu 586 prossuille, toisin kuin vanhemmat versiot, joten sekin puoltaa kyseistä versiota. Ja eihän niitä ihan kaikkia mausteita tarvi mukaan nyhtää mitä levyllä on, mikäli nyt rauta ei oo ihan uusinta uutta.

    Äänestä

Helppo asentaa ja toimii hienosti. Paljon parempi kun ME jolla ajelen nyt, mutta asennan Mandraken huomenna koneeseen.

Äänestä

Hyvä linux alottelijalle ja kuinka helppo se on asentaa ?

Äänestä

Joku osannut kaivaa esiin peräti 9 vuotta vanhan viestin. Pakko tähän sanoa että hieno suoritus! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marq kirjoitti:

Kertokaapas mielipiteitänne Mandrake 7.2:sta ja mitkä modeemit ovat toimineet siinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu