Lukekaa kaikki "Karpossa on romaniverta" Siinä on ruosiksi toimittaja kirjoittanut pitkän tekstin kasikkinee virheinee, jota Grönforssin porukka on kohdanut. Hän on se päätutkija ja on tehnyt, todella tarkkaa työtä. Siinä tulee viellä enemmän tietoa, tapauksesta.
Ja perään vihainen ruotsalainen huonosti kirjoitettu, haukkumakirje mutta, Maciejn kirjemä, kertoo hyvällä ammattitaidolla, rahallisesti, miten asiat ovat meneet.
Hyvästi tässä asiassa.
Grönforsin jutussa mukana olleet, lukekaa
romani1
1
984
Vastaukset 1
- romani1
Olen pahoillaan sitä
Hyvää loppukesää teille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27426- 33415
- 66409
- 32405