Onko menijöitä 29.-30.8. Finnkampeniin. Olisiko halpoja hostelleja Ullevin lähellä?
Finnkampen Göteborg -09
3
747
Vastaukset
- sinne
täytyy mennä kannustamaan. Hostelleista en tiedä mitään, itse googletan GBG:N hotellit ja katselen onko vapaita huoneita.
- vepsu
Niin paras kulkuväline lähteä Göteborgiin? Lentäen vai laivalla Tukholmaan ja sieltä junalla?
- riippuu
vepsu kirjoitti:
Niin paras kulkuväline lähteä Göteborgiin? Lentäen vai laivalla Tukholmaan ja sieltä junalla?
kuinka kauan voit varata aikaa matkustamiseen. Lentohan on nopeaa, mutta aika hinnakasta ja lentomatkojahan on Göteborgiin(Landvetter) Suomesta. Sitten tulee vielä bussimatkat kentältä kaupunkiin.
Jos tulee laivalla Tukholmaan niin sieltä lähtee junia Göteborgiin joka tunnille. Aikaa menee siinä 3,5 tuntia. Mutta silloin saavut suoraan kaupunkiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107402
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374315törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373792Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4002000Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi711513- 321477
- 351458
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1801146Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121118Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121043