Voiko marsuille antaa kaikkia marjoja, kuten viinimarjoja, aroniaa, karviaista, pihlajanmarjaa.
Google tuntuu nyt antavan vähän ristiriitaista tietoa.
Pihjalanmarjathan ovat aivan loistava c-vitamiinin lähde samoin aronia.
Marjoja
Kooga ja Kanja
3
1155
Vastaukset
- -veine
Marsut.netin foorumilla on lista sallituista ja kielletyistä ruoka-aineista, kannattaa se tsekata. Jos ei lista näy niin pitää rekisteröityä sisään.
http://www.marsut.net/keskustelut/index.php?topic=8234.0- K&K
- Anonyymi
Meillä marsut ainakin syöneet kaikkia edellä mainittuja, myös puolukoista. Pennusta asti oon tarjonnut kaikkea sallittua monipuolisesti enkä ole törmännyt vielä mihinkään mikä ei olisi meidän marsuille maistunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178