Seuraavan kerran, kun herään autolla metelöintiin Heinsuolla, lähden sinne kuvaamaan auton ja rekkarin ja se tulee kyllä kaikkien (myös poliisin) tietoon, kuka siellä häiriköi ja millasella autolla.
On kyllä järki jäänyt kauas taakse sen kuskin aivoista, kuka kolmen-viiden välillä herättää koko tienoon.
Onhan se helppo tietty kavereille näyttää kuinka auto pyörii hiekkakentällä, kun ei tarvi pelätä että tippuu tieltä.
Mutta TYPERÄÄ se on!
Autot pois tollasilta joilla ei järki päätä pakota.
aamuyön älykääpiöt
3
345
Vastaukset
- Get Set Go
Älä pillitä vaan tyydy osaasi. Osta vaikka korvatulpat.
- korvatulpat ostettu
lienet niitä älykääpiöitä... (se koira älähtää johon kalikka kalahtaa).
Ja kannattaisi ostaa sellanen auto ettei tarvi lähteä tollai näyttämään ajotaitojaan. Kyllä sitä hiekkakentällä saa minkä tahansa romun näyttämään siltä että se kulkee ...ja JEE, kaverit on innoissaan hienosta kärrystä...joka pyörii paikallaan.
Onneksi näitä älykääpiöitä on kuitenkin suht vähän normi-nuorten seassa...ja tollasilla ajotaidoilla ne kyllä väheneekin pikkuhiljaa.
- pohjasakan pohjinta
tämä pohjasakka joutaisi joutua kunnon auto-onnettomuuteen niin loppuu munan keinotekoinen pidentäminen siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2455937Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k304354Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,212500Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E3112279Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481461Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1741364Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611339Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1331257- 351034
- 172986