Hei!
Olemme menossa konserttimatkalle syksymmällä. Kaipaamme kohtuuhintaista hotellia aamiaisella keskustasta.
Kiva hotellin Tukholman
8
780
Vastaukset
- solochsemester
Rica-ketjun hotelli Rica City sijaitsee Drottninggatanin kupeessa, sen keskeisemmälle paikalle ei Tukholmassa pääse.
- tosin, en tiedä
tuletko lennokilla vai laivalla. Södermalmilla on Scandic Malmen ja Hilton. Ne on tosi hyvällä paikalla. Jos tulet Arlandasta Arlanda Expressillä on siinä heti Vasagatanilla Adlon, Clarion, Royal Viking ja jokunen muu ihan muutaman metrin päässä asemasta. Ei tartte kuin kävellä hotelliin. Millä tulette ja missä konsertti on? Sen perusteella voi jotain esittää.
- Riddargatan
Hotell Riddargatan sijaitsee kivenheiton päässä Dramatenista, ja ainakin muutama vuosi sitten hinta-laatusuhde oli oikein hyvä. Aamiainen oli pohjoismaisen runsas.
- niin saat
sivustot myös suomenkielelle, voit itse valita päivän jolloin aiotte yöpyä.
Melkein kaikkiin hotelleihin kuuluu aamiainen hotellihintaan.
www.destination-stockholm.com/
Jos sinulla on esim. Finnair kortti, jonkin laivayhtiön kortti, scandic kortti , ikean family kortti niin niistähän tulee vielä lisä-alennusta. - tuolla
Tuossa napakka sivusto jonka avulla maksat aina halvimman hinnan. Vertailee yli 30 hotellisivustoa kerralla. http://www.hotelicia.net.
- sijainti myös
esim tunnelbana ei kulje läpi yön...
- ehkä näin
sijainti myös kirjoitti:
esim tunnelbana ei kulje läpi yön...
Perjantai- ja lauantaiöisin kulkee tunnelbana läpi yön. Muina öinä pitää pikkutunneilla ehkä turvautua bussiin.
- tukholmalainen...
ehkä näin kirjoitti:
Perjantai- ja lauantaiöisin kulkee tunnelbana läpi yön. Muina öinä pitää pikkutunneilla ehkä turvautua bussiin.
Tunnelbana ei kulje viikonloppuisinkaan Tukholmassa läpi yön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1251134
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838