Ei ole sivuilla linkitetty, peruspalvelujen osiota ollenkaan.
Onko se kuten terveyden ja sairaanhoitokin, että kun ei ole lääkäriä eikä saa apua ei tule kulujakaan?
Mistä löytyy palvelujen yhteishenklöt vai onko se yhden miehen liike, että armoa jaetaan valituille tietoa pihdataan veronmaksajilta.
Omat intressit olis nyt kyseessä, ja julkisin verovaroin tarjottuna, mutta mistä yhteystiedot.
Onko vammais plvelulain alaisten palvelujen saanti muualla tai muuten salattu nim.
kiireellistä apua, neuvoja tarvitaan
Onko se kuten terveyden ja sairaanhoitokin, että kun ei ole lääkäriä eikä saa apua ei tule kulujakaan?
Mistä löytyy palvelujen yhteishenklöt vai onko se yhden miehen liike, että armoa jaetaan valituille tietoa pihdataan veronmaksajilta.
Omat intressit olis nyt kyseessä, ja julkisin verovaroin tarjottuna, mutta mistä yhteystiedot.
Onko vammais plvelulain alaisten palvelujen saanti muualla tai muuten salattu nim.
kiireellistä apua, neuvoja tarvitaan
Vastaukset 13
Vanhimmat
ovat nykyisin Kainuun maakunta-kuntayhtymän sivuilla. Ne ovat ainakin osittain eri palvelua kunnanviraston kanssa.
sivuilta se apu tullee löytyä oli sitten linkki vaikka pudasjärveen
tiivistyy. Tämä malli on kansan ihmisten ulottumattomissa.
Sos ja terv puolen sivun päivitys oli tehty helmikuussa 2008.
Ei yhteys tietoja.
Erittäin piilossa olevaa avun saanti mahdotonta.
Ihan samaa kuin koko mallikin ei saa apua tulee säästöjä. Herra armahda, että tämä torso malli hallinnossa ei jatku saatikka etene muualle maassa.
laittaa suomussalmen ja/tai kainuu.fi sivuille, löytyy peruspalvelujen tiedot.
tulisi olla Puolangan kunnan sivulla, silloin se olisi niinkuin niiden tulee olla.
Löytyyhän ne tiedot vaikka CIA:n linkeistä jos osaa niitä velata,,järki käteen
sivulta vois laittaa Suomussalmen ja/tai Kainuu.fi sivuille, löytyy peruspalvelujen tiedot.
Kyllä kun Puolanka on vielä kartalla. pitää sen sivun alta löytää lanketiti ja muut asiakirjat koskien myös sos ja terv puolta.
Kainuun hallinto malli on pikku piirin keksintö kaukana ihmisten palveluista ja käytännöstä. Kun sivut on päivitetty 1,5 v sitten ei voi asiakas palvelusta puhuakaan. Opintotuki jne lanketiti on oltava oman kunnan alla päivitettynä lume kotisivut oli kainuun mallissakin ..
kasvatus linkistä lukion tiedot, siis jotakin järkee… ja riemun tunnetta…;-)
Opettelehan kirjoittamaan!
voi tulla erheitä, mutta oman puolisoni olen viellä osannut tuunnistaa.
Kiitos aloitajalle asiaa on ja selvän saa. Kiitos. Samaa mieltä.Piilossa palvelut.
Hallintokokeilu on niin tätä... loputonta epäselvyyttä siitä, kuka mitäkin palveluita järjestää vai järjestääkö kukaan. Paljon parempi olisi sekin energia suunnata Puolangan kehittämiseen.
Kunhan aika koittaa, niin eiköhän puolankalaiset viedä maakunnan alamaisuuten kuin härkä teuraalle... ei täällä ihmiset ole ennenkään maakuntahallintoja halunneet, mutta siihen vain kaikki pakotettiin kokeilun alussakin. Se demokratiasta ja kunnallisesta itsehallinnosta.
kansa saa äänestää, se kuuluu EU-kolhoosin sääntöihin.
Ei kannata alistua tähän kun palveluja ei saa.
Tulleehan niitä säästöjä kun ei ole palveluja piilossa, tai lääkäriin ei pääse ja lanketit ulottumattomissa.
Ja Herrat itse tietää miten ja mistä saa. Niitä palvellaan. VOE taivas tätä topuhua...
vastaus avaukseen, linkki löytyy muuten Puolangan kunnan sivuilta.
http://asiakkaat.bms.fi/kainuuntapahtumat/tapahtumat.asp?viz=&nayta=10193&lang=fin