Juu,mulla on dr650 rs-96,joka täräjää niin hitosti ajaessa.Oisko tasapaino akselissa jotain häikkää,vai vaikuttaako säädöt yms.? Ei kai nää yleensä oo mitään munanvatkaimia,hä? Onko muilla vastaavia kokemuksia?Moottorista se johtuu,koska renkaat o uudet ja tasapainossa.
deeärrä tärisee
dr vikke
3599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
siitä,että siinä on kolme pyttyä liian vähän.
En ole vielä ajanut ykspyttyistä,joka ei tärise.
mulla on myös darra mutta pikkasen vanhempi. Kun ostin sen nii toimi ihan hyvin. Parin tonnin ajon jälkeen se alko yhtäkkiä täristä tosi paljon enemmän. En oo itekkään mitään vikaa löytäny, moottorista se tosiaan johtuu kun se tärisee paikallaan ollessakin kun kaasua lisää.. Mistäköhän päin konetta sellanen tasapainoakseli löytyis?
Joo,se tasapainoakseli löytyypi kampuran etupuolelta,tosin vanhemmissa darroissa ei tainnu olla? Oisko jotain 1990 lähtien,en varma oo.