Sisäänajossa derbi ja joskus meinaa käydä niin, että kun vaihtaa vaihdetta kytkin jää ikäänkuin pohjaan ja kone huutaa ja vauhhhti hidastuu.
Mikähän nyt?
TKNKLN
474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
derbi on paska mitäs menit ostamaan ahahahahahahahaa derbi on edelleen paska.
Kyl se Derbi sun mopos vie, 100-0. Derbinvihaajat on jtn joil ei ollu varaa ku skyteamii/ muuhu kiinan paskaa! Derbi on suomen suosituin mopomerkki, joten ei oo mikää ihme, jos on vikoja. Skyteam omistajat ei vaa kerro vioistaa, ku ei kehtaa, koska ei ollu varaa parempaa.
Viasta en osaa sanoo mitää.. Sry.
Onko se varallisuus niin tärkeää, että te pilallehemmotellut pennut jaksatte vinoilla aina samaa paskaa tänne nimimerkin takaa? voi etelän hetelmät teidän kanssanne.
Mitäköhän tuommoisista isin ja äidin lellipenskoistakin kasvaa kun pian huomaatte että tulee aika kun asutte omillanne ja joudutte töihin.
taitaa ne derbit olla vähän muovileluja kun niin moni kääntyy skyteamiin kuitenkin. halvemmalla saa parempaa.
Mun Derbi makso jtn 1300e, enkä oo ite kyl mikää "hemmoteltu kakara" Ne on asia iha eriksee.. Mun mopo on -05 malli, ja maksoin ite osan moposta.. Et tällast. Ei laatumopon tartte olla kallis.