mitä tarkoittaa soneran laajakaistan laskussa kokonaisturva 7,89e ?
maksan sitä extrana joka kuukausi, enkä tiedä onko minulla sitä edes käytössä?!
apuja, kiitos!
soneran laajakaistan
10
969
Vastaukset
- isintytto
Kysyin jo samaa asiaa. Minulle on kanssa lisätty laskuun kokonaisturva 7,89 €, en ole tilannut moista turvaa koska käytössäni on F-secure, voimassa vielä pitkään. Ajatelkaa jos kaikille lisätään sama turva yksipuolisella sopimuksella, mikä raha. Toisekseen jos asiakkaat alkavat soittelemaan soneralle asiasta niin sonera nettoo vieläkin suuremman summan puhelinmaksuina.
- skjl
Todennäköisesti puhut liikkuvanlaajakaistan kokonaisturvasta eli http://www.sonera.fi/Puhelin ja liittym%E4/Liikkuva laajakaista/Tietoturva
Pitää sisällä myös F-securen. - Suomen ennätys?
skjl kirjoitti:
Todennäköisesti puhut liikkuvanlaajakaistan kokonaisturvasta eli http://www.sonera.fi/Puhelin ja liittym%E4/Liikkuva laajakaista/Tietoturva
Pitää sisällä myös F-securen.Ainakin hinnaltaan korkea. 7,89€/kk on vuodessa 94 ja risat.
Koko vuoden nettiturva toisaalla on 49€ samanlaisesta palvelusta. Eikö kannattais hankkia netistä ilmaisturvaa? Hyviä ohjelmia on netti turvoksissa... - isintytto
skjl kirjoitti:
Todennäköisesti puhut liikkuvanlaajakaistan kokonaisturvasta eli http://www.sonera.fi/Puhelin ja liittym%E4/Liikkuva laajakaista/Tietoturva
Pitää sisällä myös F-securen.Kyllä se on laajakaistan tai mikä se nyt on Langaton450, kyllä se oli jotenkin vaan päässyt sinne lipsahtamaan ilman tilaustani. Sonera on ollut yhteydessä asian tiimoilta ja myönsivät virheensä.
- seppo73
isintytto kirjoitti:
Kyllä se on laajakaistan tai mikä se nyt on Langaton450, kyllä se oli jotenkin vaan päässyt sinne lipsahtamaan ilman tilaustani. Sonera on ollut yhteydessä asian tiimoilta ja myönsivät virheensä.
Sama oli minullekin lisätty, enkä varmasti ole sitä missään vaiheessa tilannut koska minulla on jo ennestään virusturva- ja palomuuriohjelmisto asennettuna (F-Secure)! Miksi siis pitäisi maksaa samasta kahteen kertaan?
Hyvät rahat Teliasonera kyllä tienaa, jos vaikka 100 000 asiakkaalle "vahingossa" laitetaan tällainen lisäpalvelu päälle -> liki miljoona euroa kuussa lisätienestiä!
- kirjoittaja
minullekin se lisättiin laskuun ilman minulta kysymättä.. suosittelen tarkistamaan omat laskunne..
- J
Samaa kokonaisturvaa näyttää Sonera tyrkyttävän minunkin laskuun... pitääpä soitella huomenna soitella et pistävät asian kuntoon. Taitaa vaihtua laajakaista kohta uuteen kun ei laskutukseen voi luottaa.
- seppo73
J kirjoitti:
Samaa kokonaisturvaa näyttää Sonera tyrkyttävän minunkin laskuun... pitääpä soitella huomenna soitella et pistävät asian kuntoon. Taitaa vaihtua laajakaista kohta uuteen kun ei laskutukseen voi luottaa.
...kun nuo em. asiakkaat soittavat Soneran maksulliseen asiakaspalvelunumeroon? Sori, korjataan virheemme, mutta soitto asiakaspalveluumme veloitetaan kyllä...
- Anonyymi
En tiedä minäkään, minäkään, mikä se kokonaisturva on.
Onko se sonera , tai telia tietoturva, joka on kadonnut näytöltä. Jonka piti olla voimassa koko ajan.
Löytyy vaan telia avustaja
Mutta avustaja ilmoittaa, että ei ole tietoturvaa asennettu.
Onko kokonaisturva sitten tietoturva ohjelma. Voiko se sonera tietoturva itsestään kadota ohjelmista,, minkä piti olla jatkuvana,, en tiedä. - Anonyymi
Toisessa ketjussa kerroinkin että Telian laskutusliittymät jatkuvasti kävivät hermoille niin että irtisanoin helmikuussa 2020.
Jos ruotsalaista Teliaa haluaa suosia, niin prepaidina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854568
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163493Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392093Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1061307