nukkui iki uneen suru kova

minä vaan

kanta narttuni jouduttiin nukuttamaan iki uneen ikää oli 11v.3kk vanha.kyseinen koira oli kaniini mäyräkoira lk . vielä 2008. kyseinen koira hoiti toisen narttuni pentueen pennuilta kuoli emä kun pentue oli 10 päivän ikäisiä.minä syötin pentuetta maidon korvikeella viikon päivät kahden tunnin välein.tämä narttu otti pentueen hoitoonsa.eläin lääkäriltä saatiin maidon erittmä lääkitys.tuon viikon aikana mitä minä syötin pentuetta emon maidon vastikeella en tiedä olisinko jaksanut ilman tämän kanta narttuni apua.olen monta kertaa ajatellut tuon koiran kuoleman jälkeen että kiitos tuon kanta narttuni. pentuja oli kuusi kappaletta.jätin itselleni tuosta pentueesta mustan punaisin merkein nartun joka on tällä hetkellä 10 kkautta.kiitos koirani näistä vuosista .

2

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinulle suruun

      Syttyi taivaalle uusi tähti, koira enkelinä tästä maailmasta lähti.
      Nyt saa juosta lailla tuulen, vihreillä niityillä ajattomuuden. Tuskaa, kipua, surua ole ei, uni lempeä sen sateenkaarisillalle vei.

      Tämän runon sain, kun itse menetimme mäyräkoiramme.

      • minä vaan

        kiitos sinulle runosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2328
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2193
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1545
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1494
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1427
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    9. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe