nukkui iki uneen suru kova

minä vaan

kanta narttuni jouduttiin nukuttamaan iki uneen ikää oli 11v.3kk vanha.kyseinen koira oli kaniini mäyräkoira lk . vielä 2008. kyseinen koira hoiti toisen narttuni pentueen pennuilta kuoli emä kun pentue oli 10 päivän ikäisiä.minä syötin pentuetta maidon korvikeella viikon päivät kahden tunnin välein.tämä narttu otti pentueen hoitoonsa.eläin lääkäriltä saatiin maidon erittmä lääkitys.tuon viikon aikana mitä minä syötin pentuetta emon maidon vastikeella en tiedä olisinko jaksanut ilman tämän kanta narttuni apua.olen monta kertaa ajatellut tuon koiran kuoleman jälkeen että kiitos tuon kanta narttuni. pentuja oli kuusi kappaletta.jätin itselleni tuosta pentueesta mustan punaisin merkein nartun joka on tällä hetkellä 10 kkautta.kiitos koirani näistä vuosista .

2

483

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinulle suruun

      Syttyi taivaalle uusi tähti, koira enkelinä tästä maailmasta lähti.
      Nyt saa juosta lailla tuulen, vihreillä niityillä ajattomuuden. Tuskaa, kipua, surua ole ei, uni lempeä sen sateenkaarisillalle vei.

      Tämän runon sain, kun itse menetimme mäyräkoiramme.

      • minä vaan

        kiitos sinulle runosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe