Rasittaa jo koko kesän kestänyt ja vellonut vaalirahoitus lässytys, kuka sai keneltä ja saiko paljon ja kuinka pitkään.
Ihan sama mitä spekuloidaan, selvä asia on että, Sircus Arcadin rahoitus lopulta nypitään verorahoista, vapaaehtoisia rahoittajia kun ei ole.
En marise asiasta koska se on ollut päivänselvää alusta saakka, ihmettelen vaan mokomaa hälinää päivänselvästä asiasta.
Ihan sama mitä spekuloidaan, selvä asia on että, Sircus Arcadin rahoitus lopulta nypitään verorahoista, vapaaehtoisia rahoittajia kun ei ole.
En marise asiasta koska se on ollut päivänselvää alusta saakka, ihmettelen vaan mokomaa hälinää päivänselvästä asiasta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Että jokainen , joka antaa rahaa puolueelle haluaa vaikuttaa politiikan suuntaan.
Mitä suuremmista summista on kyse, sitä enemmän halutaan vaikuttaa.
Vai onko sitenkään, jos miettii tarkaan niin Sircus Arcadianmäen rahoittaa lopulta yleisö eli veronmaksajat, onneksi sieltä aika ajoin tulee pellet esiintymään, kaiken kansan riemuksi.
Sen näkee jo salamyhkäisyydestä, miten suurimmat lahjoittajat tulivat esiin vasta puolipakolla.
Jos tänä päivänä meinaa politiikassa pärjätä, siihen tarvitaan rahaa, ja kaikki raha on tervetullut vaalien aikaan, jälkeenpäin tulee laskun maksun aika.
Kyllä tiedotusvälineet on yhtä kaksinaamaisia, kaikki se raha menee mainontaan, ja sitä kautta medialle.
kansa on saanut leipää ja sirkushuveja.
Muuta kun ei ole enää.
Nyt kun aletaan tietää kuka on kenellekin maksanut, voidaan käydä katsomaan, minkälaisia vastapalveluksia tuesta on saatu.
Luulen tutkimusten jatkuvan. Miten muuten saataisiin mätämunat pois ja korruptioverkot rikki?
aina miettii että mitähän nyt touhutaan maamme pään menoksi kun laitetaan mediamyllyt pyörittämään tuollaista verhoa kansalaisten tarkkaavaisuuden hämäykseksi. politiikka on kehvelöintiä , mutta mutta ... no, se nähdään mitä meidän halutaankin näkevän-