Tyhmä kysymys, mutta siis voiko huomenna aamulla (15pvä) r-testi antaa varman vastauksen kun menkat pitäis alkaa 19pvä.??? Kun siis tiedän et se yksi pirun kallis testi mainostaa että varma vastaus jo 4pvä ennen mekkoja, mutta miten on muiden "halppistestien" laita??? En oo tutustunut vielä testeihin sen paremmin.. :O
Kertokaa jos olette plussanneet jo ennen oletettujen menkojen alkamis ajankohtaa :D Ois kiva kuulla et kuinka aikaisin testit on näyttäneet plussaa :)
Kertokaa jos olette plussanneet jo ennen oletettujen menkojen alkamis ajankohtaa :D Ois kiva kuulla et kuinka aikaisin testit on näyttäneet plussaa :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
ne muutamat päivät niin voit tehdä testin luotettavasti.. en ymmärrä miksi pitää alkaa leikkiä niillä testeillä muutaman päivän takia ja sitten ihmetellä mitä tulos nyt tarkoittaa tms..
Itse tein testin samana päivänä kun menkat piti alkaa ja selvän plussan sain. Kyllä odotusaika on sen verran pitkä, että ehtii siitä positiivisesta tuloksesta iloita..
Näin luki ClearBlue Digitaalinen Raskaustestissä
Päiviä kuukautisten odotettuun alkamiseen Tämä prosenttimäärästä olevista naisista sai "raskaana" tuloksen
-1 95%
-2 91%
-3 82%
-4 51%
Itsellänikin edessä raskaustestin teko, mutta ajattelin malttaa sinne lauantaihin, jolloin menkkojen pitäisi alkaa ja teen sitten normitestin.
Aikaisemmasta raskaudesta plussasin samana aamuna kun menkkojen piti alkaa.
5 päivää ennen odotettua vuotopäivää. Käytin Clear Bluen digitaalista ja tein testin keskellä päivää. Tiedä sitten onko raskaus pidemmällä kuin luulen, mutta sekin selviää TK-käynnin jälkeen.
Ja tulos: raskaana tuli ikkunaan minuutissa.