heittämässä Räikköstä pihalle ferrarilta kun lukee noita ensikauden kuski spekulaatioita?Heittäs ennemmin sen Massan sieltä pois!En ymmärrä miksi aina lehdet ovat Kimin kimpussa ja heti heittämässä häntä pihalle jos asiat ei suju.Esim, Mclarenin kausi on ollut myös täydellinen pettymys mutta kertaakaan ei olla puhuttu että Hamiltonia oltaisiin korvaamassa.
Tosi asia on myös se että Massa on ikuinen kakkonen,hän on aina ollu kakkoskuski,vaikka ferrari väittää että heillä ei ole ykkös ja kakkoskuskia.Räikkönen on voittanut maailmanmestaruuden,Massa ei!Kun Kimi aikoinaan korvasi shumin häneltä odotettiin minusta liikaa.Ja kaiken lisäksi tällä kaudella ferrari ei ole saanu autoaa toimimaan joka taas ei ole kuskin vika.
Saa nähdä ajaako Kimi ensikaudella vai ei?Pahaa pelkään että ferrari tekee sen virheen ja pistää Kimin pihalle.
Tosi asia on myös se että Massa on ikuinen kakkonen,hän on aina ollu kakkoskuski,vaikka ferrari väittää että heillä ei ole ykkös ja kakkoskuskia.Räikkönen on voittanut maailmanmestaruuden,Massa ei!Kun Kimi aikoinaan korvasi shumin häneltä odotettiin minusta liikaa.Ja kaiken lisäksi tällä kaudella ferrari ei ole saanu autoaa toimimaan joka taas ei ole kuskin vika.
Saa nähdä ajaako Kimi ensikaudella vai ei?Pahaa pelkään että ferrari tekee sen virheen ja pistää Kimin pihalle.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mUTTA MAKAROONI HOMOT EIVÄT kIMIN INTTÄMISESTÄ HUOLIMATTA TEHNEET HÄNELLE YLIOHJAUTUVAA AUTOA.
koskee myös Heikkiä, Heikkiäkin ollaan niin innokkaasti pistämässä lehdistön keskuudessa pihalle. Jos molemmat oikeasti saisi kenkää, niin siinä varmaan ulkomainen roskalehdistö olisi innoissaan ja mielissään kun ei yhtään suomalaista ajaisi. Ihmettelen tota ulkomaislehdistön ajojahtia ja pahansuopaisuutta suomalaiskuskeja kohtaan.
Onhan meillä Nico ja minun puolesta kimi pihalle vaan, huonompi kuskihan se kuitenkin on!
Ferrari talliin ei huono kuski pääse, F1 rattiin ei helvetin huono kuski pääse, ei edes kohtuullisen hyvä ,maailmassa on reilu kuusi miljardia ihmistä, kerro mulle montako autoa siellä F1 radalla pyörii, kerro mulle kuinka monta kuskia on ikinä ajanut F1 autoa.Kuusi miljardia ihmistä..miinus montako kuskia?.olisko jotain yhden suhde miljoonaan ,kenestä vois tulla jonkulainen kuski taikka tosi huippukuski, muka niin sanotut voittajat, niitä mahtuisi muutama miljardiin vai?
Ensinnäkin "meillä" ei ole Nicoa. Vaan saksalaisilla on. Vai oletko sinä saksalainen? Toiseksi, Nico on ehkä kolmanneksi huonoin kuski tällä hetkellä. Ainoat häntä huonommat ovat: Buemi, Fisico ja Heikki.
pistää pihalle!Kaikella kunnioituksella miestä kohtaan,mutta se kaveri ei oo saanu mitää aikaiseksi!
että kenkää tulee raikkosen pojalle. matias on vähä sellainen junttura joka tekee huonoa tallin imagolle. sellainen hissukka joka ei paljon puhu ja hymyile ja on vaan omissa oloissaan. vähän sellainen antisosiaalinen. Massassa ja Hamiltonissa on valovoimaa! kimi on vähän kuin sellainen nukke joita näkee leikkipuistoissa, sellainen jota saa vetää mailalla päähän. kimin mestaruuskin tuli senhetken ylivoimaisella autolla, joten kuskin taidot saivat olla ihan alempaa keskiluokkaakin. sulkeutunut tyyppi, joka ei tuo tallille pisteitäkään voidaan yhtähyvin pistää ulos. GP2 luokasta voitaisiin napata milloin vain joku joka ajaisi paremmin ja pienemmällä palkalla. sille jätkälle maksetaan todella liikaa ja siltikin pitää maksaa verot sveitsiin.
"sellainen hissukka joka ei paljon puhu ja hymyile ja on vaan omissa oloissaan. vähän sellainen antisosiaalinen"
Tämä on Kimin luonne ja imago. Ja jostain syystä suurin osa maailman F1-faneista pitävät Kimistä juuri sen takia. Kimillä on reippaasti enemmän faneja ympäri maailmaa kuin esim. Massalla tai Hamiltonilla. Ainoa maa missä Kimiä vihataan erityisen paljon on Suomi, kateellisten ja katkerien luvattu maa.
Kimin mestaruus tuli autolla, joka oli sen hetken toiseksi paras auto. Kauden ylivoimaisesti paras auto McLaren. Tosin helppohan se on olla McLarenin Ferraria parempi kun on nähnyt kaikki mahdolliset piirustukset Ferrarista. Kimi voitti mestaruutensa alivoimaisella autolla.
"sulkeutunut tyyppi, joka ei tuo tallille pisteitäkään"
Viime kisassa tallin kauden paras sijoitus. :)
"GP2 luokasta voitaisiin napata milloin vain joku joka ajaisi paremmin ja pienemmällä palkalla. sille jätkälle maksetaan todella liikaa ja siltikin pitää maksaa verot sveitsiin."
Voitaisiin napata pienemmällä palkalla, mutta paremmin ei ajaisi. Ainoat Kimiä paremmat tällä hetkellä ovat: Vettel, Alonso ja Hamilton. Ja he kaikki ovat yhtä kalliita kuin Kimi, jos Ferrarille pääsisivät. Ja mitä vittua sinäkin niistä veroista iniset? Sun ei niistä tarvitse huolehtia vielä moneen vuoteen kun asut ilmaiseksi vanhempiesi katon alla. Ja kuka tahansa Kimin asemassa ei maksaisi verojaan Suomeen. Et edes sinä, herra täydellinen. Ja mitä se Kimin palkka sinua liikuttaa? Et sinä joudu sitä maksamaan. Ai niin unohdin. Sinä olet kateellinen ja katkera, se selittää kaiken.
Enemmän mania kadulle, kuin sinä ikinä elämäsi aikana sossusta saat revittyä.Kimin päivä palkkaa on jotain kaikkineen tuloineen jotain reilut 100.000 euroa per päivä, revi siitä.
Älä muuta sano. Olen aivan samaa mieltä.