Skootteri sadeasu

Ajelen työ -ja koulumatkoja skootterilla. Mikä olis edullinen ja hyvä sadevaruste kun on alkanut pänniä nämä kastumiset?
4545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Käyppäs budgetsportissa kattomassa,sieltä löydät varmasti haluamasi asun!

Äänestä

On kurahousut, sadetakki ja kumisaappaat.

Äänestä

Tarjoustalon tapaisesta halpatavarakaupasta sadeasun joka maksoi alle 30 euroa. Takkia en käytä koska prätkätakkini kestää sadetta mutta housut pidän penkin alla ja ovat sen verran väljät että saa nopeasti vedettyä housujen päälle eikä kenkiäkään tarvitse pois ottaa. Olen pysynyt kuivana vaikka 100 km matkalla on satanut kaatamalla. Jos ostat sadeasun niin osta värikäs joka näkyy vaikka hämärää ja vettä tulee reipaamminkin. Sateessa ei kannatta miettiä hyvää ulkonäköä vaan turvallisuutta.

Äänestä

Heippa

Hanki www.aprilrain.fi -netin kautta hyvät sadehousut sekä sadetakki. Nämä ovat erittäin hyvät vetimet juuri mopolla ja/tai skootterilla ajamiseen. Varsinkin "funrain" malliset.

Sadetakin hihansuut ovat kuminauhalla varustetut, ei tule vettä hihansuusta sisään.

Henkselimalliset housut pysyvät päällä, eivän valahda kuin vuötäröhousut. Samoin housujen lahkeet ovat kuminauhalla laitetut, ei rapa roisku lahkeen sisään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................., kirjoitti:

Ajelen työ -ja koulumatkoja skootterilla. Mikä olis edullinen ja hyvä sadevaruste kun on alkanut pänniä nämä kastumiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu