Oy Suomi Ab:n kirjanpito alkaa muistuttaa monikansallisten yritysten harjoittamaa kusetusta.
Mutta miten Jämsässä säästäminen/tuhlailu/kansalaisvarojen kohdentaminen onnistuu?
Mutta miten Jämsässä säästäminen/tuhlailu/kansalaisvarojen kohdentaminen onnistuu?
Vastaukset 6
Vanhimmat
joku kylähullu, järjenjättiläinen virittelemässä jotain; tyyliin, minä kyllä tiedän mitä pitäs tehdä. Niinkuin eunukki aina.
Taas yksi "päättäjä": "Älä tule isojen poikien hiekkalaatikolle".
vanhat sähkömiljoonatkin hukattiin kuin tuhka tuuleen. Jämsekiä ei jaksa edes sen kummemmin kommentoida, sen verran jatkuvaa kusetusta se touhu
Onhan Jämsässsä investoitu huimasti viime vuosina, joten ei kai niitä rahoja nyt sentään ihan hukattu ole.
Toisessa ketjussa tästä hölmöilystä keskustellaan, kukaan tietävä ei taaskaan vastaa...
vähän. Tämän ketjun aloittaja takuumies; mitä tarkoittaa kansalaisten rahojen varainhoito ? Kenenkään rahat ei kuulu sulle, eikä mulle. Oy Suomi Ab:n kirjanpidosta et ole nähnyt riviäkään, etkä siitä ymmärtäisikään. Miten Jämsässä säästäminen/tuhlailu/kansalaisvarojen kohdentaminen jne? Kansalaisvarat lienee yksityistä omaisuutta, ei kuulu kellekkään!? Sitten tähän sontaan vastataan jämsekillä,sähkömiljoonilla,investoinneilla ja jopa keittiöillä!! Mietitääs nyt vähän että ei lahdettäis jonkun ÄÄLIÖN virittämään keskusteluun suinpäin lukematta ja ajattelematta.