Kansalaisten rahojen varainhoito

Oy Suomi Ab:n kirjanpito alkaa muistuttaa monikansallisten yritysten harjoittamaa kusetusta.

Mutta miten Jämsässä säästäminen/tuhlailu/kansalaisvarojen kohdentaminen onnistuu?
6182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

joku kylähullu, järjenjättiläinen virittelemässä jotain; tyyliin, minä kyllä tiedän mitä pitäs tehdä. Niinkuin eunukki aina.

Äänestä
  • Taas yksi "päättäjä": "Älä tule isojen poikien hiekkalaatikolle".

    Äänestä

vanhat sähkömiljoonatkin hukattiin kuin tuhka tuuleen. Jämsekiä ei jaksa edes sen kummemmin kommentoida, sen verran jatkuvaa kusetusta se touhu

Äänestä
  • Onhan Jämsässsä investoitu huimasti viime vuosina, joten ei kai niitä rahoja nyt sentään ihan hukattu ole.

    Äänestä

  • Niinkö? kirjoitti:

    Onhan Jämsässsä investoitu huimasti viime vuosina, joten ei kai niitä rahoja nyt sentään ihan hukattu ole.

    Toisessa ketjussa tästä hölmöilystä keskustellaan, kukaan tietävä ei taaskaan vastaa...

    Äänestä

  • keittiöihin kirjoitti:

    Toisessa ketjussa tästä hölmöilystä keskustellaan, kukaan tietävä ei taaskaan vastaa...

    vähän. Tämän ketjun aloittaja takuumies; mitä tarkoittaa kansalaisten rahojen varainhoito ? Kenenkään rahat ei kuulu sulle, eikä mulle. Oy Suomi Ab:n kirjanpidosta et ole nähnyt riviäkään, etkä siitä ymmärtäisikään. Miten Jämsässä säästäminen/tuhlailu/kansalaisvarojen kohdentaminen jne? Kansalaisvarat lienee yksityistä omaisuutta, ei kuulu kellekkään!? Sitten tähän sontaan vastataan jämsekillä,sähkömiljoonilla,investoinneilla ja jopa keittiöillä!! Mietitääs nyt vähän että ei lahdettäis jonkun ÄÄLIÖN virittämään keskusteluun suinpäin lukematta ja ajattelematta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


takuumies kirjoitti:

Oy Suomi Ab:n kirjanpito alkaa muistuttaa monikansallisten yritysten harjoittamaa kusetusta.

Mutta miten Jämsässä säästäminen/tuhlailu/kansalaisvarojen kohdentaminen onnistuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu