Missä sellainen temppeli on missä näitä tiikereitä on? Mikä on sen temppelin nimi,järjestetäänkö sinne retkiä vai millä olette sinne menneet?Viekö esim tuk-tuk tai taksi jos sanon temppelin nimen?maksaako siellä käyminen mitä?MItä sielä tehdään voiko tiikereitä koskettaa/syöttää yms.? Onko mahdollista esim.työskennellä koko päivä avustaen tiikerien hoidossa,siivouksessa yms?
TIIKERITEMPPELI
5
1028
Vastaukset
- löysin kun
kirjoitin googleen: tiikeri temppeli...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4233988 - jippii
hei!
semmoisesta paikasta lähellä myanmarin ja thaimaan rajaa kuin Kanchanaburi, muutaman tunnin ajomatkan päästä bangkokia..... temppelin nimeä en tiedä. mutta varmasti tietävät thaimaassa kun kyselet Kanchanaburissa. itsekkin aion vielä mennä käymään siellä... - tietää tarkoittamasi
siis ympäri Thaimaata on Tiikeritemppeleitä,on Bangkokin lähistöllä,taksilla
noin 10 minuuttia,en muista tarkkaa osoitetta.Aika pieni oli.Mutta kuten sanoin
useita on on Krabin lähistöllä,on Pattayan lähistöllä.
Koeta googlettaa.Jos tiedät tarkan nimen löydät tietoakin .- jippii
ei thaimaassa ole kuin yksi tiikeritemppeli jossa munkki kasvattaa tiikereitä. dokumentti on myös näytetty suomen tv:ssä. alkuperäinen kirjoittaja varmastikkin kyselee kyseisestä paikasta ja se on Kanchanaburissa..! ja taas mitä tulee edelliseen kirjoittajaan varmaankin kirjoittelet eläintarhoista joita on ympäri thaimaata missä myös on tiikereitä... ;) (vähän vaikea tietää tarkoittamasi, hih!)
- sinullekin siis
jippii kirjoitti:
ei thaimaassa ole kuin yksi tiikeritemppeli jossa munkki kasvattaa tiikereitä. dokumentti on myös näytetty suomen tv:ssä. alkuperäinen kirjoittaja varmastikkin kyselee kyseisestä paikasta ja se on Kanchanaburissa..! ja taas mitä tulee edelliseen kirjoittajaan varmaankin kirjoittelet eläintarhoista joita on ympäri thaimaata missä myös on tiikereitä... ;) (vähän vaikea tietää tarkoittamasi, hih!)
Munkit kasvattavat ,hoitavat,huoltavat tiikereitä aika monessa paikassa
Thaimaassa,tv.ssä ollut dokumentti kertoi yhdestä niistä.
Esim.pohjois-Thaimaassa on näitä tiikeritemppeleitä ,kuten he itse kutsuvat
useitakin esim.lähellä Laosin rajaa ,Kultaisen kolmio alueella.
Eläintarhat ovat sitten eri juttu.
Bangkokin lähistöllä on todella pieni temppeli,jossa muutama munkki hoivaa
paria,kolmea tiikeriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922165Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669027Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785812Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.204702HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794452Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804241"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760