voi

Iltasanomien videoissa oli Amadeuksen esiintymistä kuvattu Vanhan kellarissa ja kyllä täytyy sanoa ettei siinä joikumisessa valitettavasti ollut tietoakaan tangokilpailuiden upeista lauleluista. Todella surkeaa valitettavasti.
6135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Amadeuksen laulamisentaso on sitten tangokisojen mennyt huomattavasti alaspäin kuin lehmän häntä. Mistä johtunee ? Tuntuu ,että hänellä pyörii vähän liikaa mielessä vaan hienot autot ja raha. Ne vaikuttavat haastattelujen perusteella olevan pääasia.
Ehkä ääni ei kestä Olavi Virta imitointia ? En tiedä, mutta pahalta kuulostaa hänen nykyinen laulamisensa.

Äänestä

Tuore tangokuningas on ylittänyt nyt jopa Jari Sillanpään voittovuoden suosion, joten sinun Amadeus-mollaamisesi alkaa vaikuttaa jo epätoivoiselta.

Äänestä
  • Olkoon jos, mutta jokaisen luulisi korvillaan kuulevan kuinka epätoivoista kiljumista sen laulu on. Taitaa olla sympatiat kansalla Amadeuksen puolella mustalaisuuden vuoksi. Kas kun tämä typerä kansa ajattelee että se on joku tae että lauletaan hyvin.

    Äänestä

  • Se että on suosittu ei tarkoita , että olisi hyvä. Kyllähän Matti Nykäsen keikoillakin porukkaa käy valtavasti. Samoin esim. laulavan talonmiehen Sepi Kumpulaisen keikoilla aikoinaan.

    Itse en menisi Amadeusta edes maksusta kuuntelemaan. Sen verran sentään säälin korvaparkojani.

    Äänestä

Jotenkin kauhean honottava ja sellainen narisevan naukuva ääni. Olin keikalla Kapakanmäellä ja heti kun piti laulaa jotain vähän svengaavampaa biisiä, niin oli suuria vaikeuksia. Ääni ei taipunut lainkaan kepeään irrotteluun. Äänestä puuttuu iloisuus - Laulaa kaikki biisit samalla tapaa. Eikä ne Olavi Virran tutut tangotkaan tuntuneet oikein nappiin menneen. Esim. "Hopeinen kuu" oli aika järkyttävän kuuloinen veto.
En tiedä onko jotain yliyrittämistä vai mitä, mutta kannattaisi lopettaa sellainen huutaminen ja mylviminen ja laulaa soinnikkaasti ja luonnikkaasti.

Äänestä

Aika tragikoomisen kuuloista kieltämättä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi! kirjoitti:

Iltasanomien videoissa oli Amadeuksen esiintymistä kuvattu Vanhan kellarissa ja kyllä täytyy sanoa ettei siinä joikumisessa valitettavasti ollut tietoakaan tangokilpailuiden upeista lauleluista. Todella surkeaa valitettavasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu