Olemme menossa hääpäivämatkalle syyskuussa Roomaan, ja loppusuoralla on nämä kaksi hotellia. Kertoisitteko kaiken mitä tiedätte näistä hotelleista, jotta valinta helpottuisi. Kiitti.
Vastaukset 1
- Rooman rouva
Tämä ikuinen kysmys.
Rooma on suhtkoht pieni kaupunki verrattuna Lontooseen ja Pariisiin. Roomassa käy vuosittain reilusti yli 50 miljoonaa turistia, siis noin 50000 turistia yöpyy keskimäärin joka yö Roomassa. Suurin osa turisteista haluaa asua keskustassa. Roomassa on siis hotelli hotellin vieresessä. Keskikaupunki on kaikin puolin turisteja varten. Kaupat, ravitnolat ja liikkeet yleemsäkkin ovat turisteille. Hotellit ovat kaiki melko samanlaisisia ja kalustukseltaan yksinkertaisia. Roomassa hotellit ovat rakennettu ikivanhoihin rakennuksiin joissa huoneet voivat olla hyvinkin erikokokoisia. Huoneet ja kylpyhuoneet/suihku ovat usein hyvin ahtaita.
Joten väliäkö sillä minkä hotellin valistee. Roomassa ei jää aikaa oleskella hotellissa, sen tulee jokainen ensikertalainen huomaamaan. Ainoa mihin itse kiinnittäsiin huomiota hotellia valitessa on sijainti ja hinta.
Koska Roomassa on hirvittävän paljon hotelleja niin voi olla vaikea löytää palstalta ketään joka olisi asunut juuri noissa hotelleissa jotka mainitset. Vaikuttavat ihan mukavilta molemmat. Flavia sijaitsee Ludovisin kaupunginosassa jossa elettiin -60 luvulla "Dolce Vita "elämää. Ihana alue iltakävelyäkin ajatellen. Romanttinen ja lähellä Borghesen puistoa.
Gabriella sijaitsee Terminin rautatieaseman takana joten joutuisi yhtenään kulkemaan Terminin ympäri tai läpi kun lähtee kaupungille tai palaa kaupungilta. Gabriellan läheltä löytyy halpja ja hyviä ruokapaikkoja mutta alueena ei yhtä mukava kuin tuo Ludovisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.641091Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu28706- 10688
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30687- 90685
- 46648
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14645Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68629- 66584
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj23577- 42560
- 61559
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan82558- 43534
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?46530Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.134508Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13492Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa47452Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27447Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.29443