Saamme ensi viikolla alle 2006 mustan Megane Breakin, nam. Olisi pari kysymystä lisävarusteista.
a) Kumman vetokoukun ostaisit, kotimaisen Kovilin vaiko Thulen (entinen Brink)? Mahtaako jompi kumpi olla toista helpompi asentaa? Luulisi että kiinnikkeet tulevat samoihin paikkoihin kiinni eli että eroa on ainoastaan siinä kumman tuotteet ovat viimeistellympiä. Millainen johtosarja vetokoukkuun tulee - ilmeisesti sähköt otetaan abico-liittimillä takavalon pohjasta VW:n tapaan, onko näin? Täytyykö sähköjärjestelmille "kertoa" että nyt autossa on koukku? Joissakin autoissa johtosarjoissa on erillisiä bokseja - onko Meganessa?
b) Ostitko tavaratilan kaukalomaton merkkiliikkeestä (arvatenkin kallis) vaiko vannetukku.fi:stä (sopuhintainen)?
c) Thulen kattotelineet ovat tuttuja joten sellaiset kai hankin myöskin. Nuo railsit ovat kyllä käteviä.
Jos olet myymässä autoasi ja nuo em. kestokulutushyödykkeet ovat jouten, pistä yhteystietosi tänne. Asun pääkaupunkiseudulla.
Megane Break II 2006 lisävarusteista
Hki-Vantaa
1
547
Vastaukset 1
- WanhaPatu
b) Ostin kaukalomaton Polar-autovarusteelta hintaan 48e ja olen ollut tyytyväinen.
http://www.polarautovaruste.com/shop/product_details.php?p=464
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052930Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss5711839Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö3441464- 861447
- 58963
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E68855- 40777
- 40768
- 48714
- 46704