Tuollainen ELR nimenomaan vihreänä kiinnostaisi. Onkohan niitä tuotu paljonkin Suomeen? Kannattaisiko ostaa aito vai alkaa J-mallista rakentamaan?
Eddie Lawson Replica
7
1429
Vastaukset
- kwaka wanha
Eipä ole usein kaupan. Kato jos saksasta löytyis. Mulla oli joskus -84 KZ 1100 R elr väreissä.
- 102 hv
On niitä aina joskus Nettimotossa näkynyt,yleensä tonnisia,joskus on tuota edellä mainittua harvinaisempaa Z1100R-malliakin näkynyt,siinä on jo sentään 114 hv.Itsenikin salaa tekee sellaista mieli,Kawan konehan on väännökäs.
- Wieras
102 hv kirjoitti:
On niitä aina joskus Nettimotossa näkynyt,yleensä tonnisia,joskus on tuota edellä mainittua harvinaisempaa Z1100R-malliakin näkynyt,siinä on jo sentään 114 hv.Itsenikin salaa tekee sellaista mieli,Kawan konehan on väännökäs.
Lawson Replicoiksi puritanistit laskevat vain ´82 ja ´83 malliset Z1000R1 ja 2 mallit. Z1100R on raskaampi ja käytännössä ihan saman mallinen kuin GPZ1100. Tonninen on arvokkaampi ja halutumpi, hinnat noin x2 verrattuna Z1000J -malleihin.
Siksipä en omaani myy :-) - tarhe
102 hv kirjoitti:
On niitä aina joskus Nettimotossa näkynyt,yleensä tonnisia,joskus on tuota edellä mainittua harvinaisempaa Z1100R-malliakin näkynyt,siinä on jo sentään 114 hv.Itsenikin salaa tekee sellaista mieli,Kawan konehan on väännökäs.
on myös ao replicana, aika makee ainakin nakuna!
- gbz...
Siellä niitä on eikä paha hintaisia veroineen!
- tarhe
ostin tammikuussa eddie lawson zrz 1100 vm 99 nakuversion ilman katteita. sikamakee pyörä, on vielä talvisäilös mutta vapuksi haen ajoon. hitto toi limevihreä on kyllä ainoa väri kawaaan!
- Kawailija
Eikös ihan viimeiset 'uusio' mallit ole -05~07.
Tuntuu niitö olevan, tällaisena satunnaisena liikeissä käyjänä muistan silti
nähneeni noita 1-3 kpl vuotta kohden myynnissä viime vuosina.
Osa nimenomaan tuota vihreää ELR versiota, mutta osa sitten tavallisissa väreissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11576Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras961504Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva202960- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29760Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60703