Hp Pavilion DV6730 ei käynnisty

Kun painaa käynnistysnappulaa niin ei tapahdu yhtään mitään.
Olen kokeillut laturin kanssa akku kiinnitettynä ja ilman akkua laturilla ja pelkällä akulla mutta ei mitään vaikutusta.Olen kokeillut myös toisella pistorasialla mutta ei.
Käyttiksenä on vista.
Onko kone nyt kokonaan paskana vai voiko vielä korjata?
4395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kaput ja 600e olet köyhempi jos joudut korvaamaan omalla rahalla. Paviljonkeissa on niinkin pitkä kuin yhden vuoden takuu.

Äänestä

on parivuotias tai nuorempi, vaadi korjaus virhevastuuna. Aiheesta on kirjoitettu paaaljon.

Äänestä

Oletko jo kokeillut emolevyn resetointia? Ota sekä akku että virtajohto pois ja ole käynnistävinäsi konetta painamalla virtanäppäintä muutama sekunti. Virrat takaisin, käynnistyykö? Jos ei käynnisty, niin hajallahan se. Jos käynnistyy, niin ei hyvä sekään, sinulla on edelleen se Pavilion... ;)

Äänestä

Tuo emolevyn resetoiminen auttoi ongelmaan ja nyt kone toimii taas normaalisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä vikana??? kirjoitti:

Kun painaa käynnistysnappulaa niin ei tapahdu yhtään mitään.
Olen kokeillut laturin kanssa akku kiinnitettynä ja ilman akkua laturilla ja pelkällä akulla mutta ei mitään vaikutusta.Olen kokeillut myös toisella pistorasialla mutta ei.
Käyttiksenä on vista.
Onko kone nyt kokonaan paskana vai voiko vielä korjata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu