Seon jännä kun minulla vitummoinen tressi laukaisee vitunmoisen vitutuksen ja kaikki alkaa tuntumaan vittuilulta; kavereiden puheet kuinka neon reippaita ja fiksuja koulussa ja samalla itse tressaannun kun on niin saatanasti kaikkea mitä pitäisi tehdä ja aika alkaa loppumaan käsiin, esim. kun olen 18 niin keväällä olisi kirjoitukset ja kuinka paljon tulee alisuoriutumista kun ei kerta kaikkiaan jaksa lukea vielä mitään vaikka tuntuisi että pitäisi aloittaa vitunmoinen pänttääminen koska olen todella huono lukiossa ja tuskin uskonkaan että miten olen selviytynyt tähän asti. Vitutusta lisää veljen ja isän jokapäiväinen vittuilu kun en tee muuta nykyään kuin istun koneella. Koulussa olen tekemätön paska tyttöjen suhteen, en saa MITÄÄN tehdyksi saadakseni jonkun huomion koska en ole tottunut puhumaan tytöille niin vapaasti ja kasuaalisti kuin muut 'alfa-urokset' jotka ovat itsekeskeisiä mulukkuja.
Jatko-opiskelu armeijan jälkeen on vielä mietinnän alla ja pelkään etten saa koskaan mitään päähäni mitä minusta tulee isona! (Jos siis selviän puhtain paperein lukiosta)
Vituttaa vaan tämä tressaantuminen joka saatanan asiasta! Kapasiteettini ei riitä ja kohta voi tulla totaalinen loppuun palaminen. Miksi nuoruuden pitää olla näin kiireellistä ja rasittavaa aikaa kun nuorena sitä pitäisi elää ja nauttia kun ei voi vanhana enää - kaikki ikätoverit ovat lähteneet muualle ja kukaan ei ole arvostamassa - ellei sitten rakastettu - mutta pelko yksinäisyydestäkin tressaa vitusti.
Loppuun vielä: SAATANAN SAATANAN PERKELEEN VITUN VITUN VITTU PERKELE JUMALAUTA!!!!!!!! DDDDx
Jatko-opiskelu armeijan jälkeen on vielä mietinnän alla ja pelkään etten saa koskaan mitään päähäni mitä minusta tulee isona! (Jos siis selviän puhtain paperein lukiosta)
Vituttaa vaan tämä tressaantuminen joka saatanan asiasta! Kapasiteettini ei riitä ja kohta voi tulla totaalinen loppuun palaminen. Miksi nuoruuden pitää olla näin kiireellistä ja rasittavaa aikaa kun nuorena sitä pitäisi elää ja nauttia kun ei voi vanhana enää - kaikki ikätoverit ovat lähteneet muualle ja kukaan ei ole arvostamassa - ellei sitten rakastettu - mutta pelko yksinäisyydestäkin tressaa vitusti.
Loppuun vielä: SAATANAN SAATANAN PERKELEEN VITUN VITUN VITTU PERKELE JUMALAUTA!!!!!!!! DDDDx
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse aloitin juuri lukiossa ensimmäistä vuotta ja voin sanoa että on kyllä rankkaa :D Muakin välillä stressaa kaikki ja tekis mieli vaan antaa kaiken olla ja tehä jotain muuta kuin opiskella jne. Ittekki oon välillä miettiny et miten hitossa selviin lukion läpi ! Siks oonki aatellu että ehkäpä käyn sen 3 ja puolessa vuodessa..
Oon alkanu huomaa et itte oon nykyään aivan liikaa koneella, nytki pitäs tehä läksyjä ja muuta mut tääl mä jumitan! Täytyis vaan tää fuckin kone viskaa jonnekki muualle ettei menis kakki aika vaa tääl :D Ja oon just samaa mieltä sun kaa, miks hitossa pitää opiskella koko ajan ja käyttää kaikki vapaa-aika johonki läksyjen tekemiseen, kokeisiin lukemiseen tai töihin ! Tää on vaa tää yks elämä ja se täytyy tuhlaa semmoseen mist kukaa ei pidä. Ja kelaa puolet siit ajast mitä on päivisin hereil nii ollaan jossain opiskelmassa tai duunis !! vittu. Mitä elämää muka vanhuksil enää on koska ei ne pääse ees siit niitte sohvatuolista ylös.. :DDD
Ja viel että ei kaikki oo niin sosiaalisia ja avoimia et vois vaan mennä jotain juttelee muille, kuten mä! Olis tosi kiva mennä tutustuu uusiin tyyppeihin mut sitte iskee tää ihme ujous tai mikä lie ja alkaa kelaa ettei keksi mitää puhuttavaa jne. Mut kai muillaki on sitte tämmösii ''ongelmia'' :D oon kyl varma et ees joku muija on kiinnostunu susta, vaikka et nyt sitä itte tietäiskää ;) mut tsemppiä sulle opintoihin ja kaikkeen.
Ismoakin...
http://www.youtube.com/watch?v=_PbWsF-8aJU
mutta luin kuitenkin mielipiteesi . Olen elänyt saman ikäkauden kauaun sitten ja muistan miten tunsin itseni huonoksi jokaisessa asiassa. Itsetuntoni oli hyvin huono. Silloin puhuttiin alemuuskompleksista , kamala sana , mutta niin kuitenkin tunsin olevani paljon huonompi kuin toiset ikäiseni. Tunsin itseni todella huonoksi .
Sinun pitää rauhoittua,keskustella kaikista omista asioistasi luottamuksella toisten ihmisten kanssa ,jos isä ja veli eivät oikein anna tukeaan.?! Millaiset suhteet sulla on opettajiisi,ehkä heistä olisi joku , jonka kanssa haluaisit keskustella avoimesti ,opo-kuraattori, luota heihin.
En usko , että sinä olet huono lukiossa ,ethän sinne olisi päässytkään , jos sinulla ei olisi edellytyksiä selvitä siitä.Tulevaisuuttasi ohjelmoi taipumustesi mukaan ,ei niin minne kaverit menevät,vaan mitä sinä itse haluat työksesi tehdä .
Mitä tyttökavereihin tulee, luuletko että ne tarinat ,joita kaverisi sinulle kertovat,ovat tosia.
Menestystä sinulle toivoo ex opo !
ps. jos haluat keskustella lisää , olen siihen valmis