En löytänyt juurikaan kokemuksia Grand Yazici Club Turban hotellista. Varmaan joku tämänkin palstan matkaaja on hotellissa majoittunut, joten olisi kiva kuulla kokemuksia paikasta. Lisäksi mielessä pyörii pari muutakin kysymystä Deturista, Turkista sekä Marmariksesta.
Hotelliin liittyviä kysymyksiä: Millaiset ruuat hotellin seisovassa pöydässä oli (aamiainen, lounas, illallinen)? Oliko hotelli yhtä hyvä kuin matkatoimiston kuvauksessa luvataan? Millainen allasalue ja ranta hotellilla oli? Kuinka pitkä matka hotellilta on lähimpiin aktiviteetteihin (ravintolat, kaupat, kauppakeskukset, nähtävyydet)?
Marmarikseen & Turkkiin liittyviä kysymyksiä: Yleinen hintataso on varmastikin Suomea paljon alempi, mutta minkälaisissa hinnoissa pyörii esimerkiksi vaatteet ja ravintolaruoat? Minkä hintaista taksimatkustaminen on ja onko takseja saatavilla helposti (mitä maksaa esim. 5-10 km matka)? Minkälaiset ostosmahdollisuudet on Marmariksessa? En kaipaa mitään turistikrääsää vaan lähinnä kiinnostaa vaatteet ja asusteet yms.
Deturiin liittyvät kysymykset: Miten ovat sujuneet matkat Deturin kautta? Onko lentokoneessa millaista palvelua, ateriat? Entä lentokenttäkuljetukset lomakohteessa sekä opaspalvelut?
Olis kiva jos joku viitsis vastailla! :)
Marmaris & Grand Yazici Club Turban
1
661
Vastaukset
- Matkaaaaaja
Juuh tosiaan toukokuussa tuli kyseisessä hotellissa oltua kaksiviikkoa, Ruoka puoli oli todella hyvin hoidettu tosi monipuoliset valikoimat kaikissa kattauksissa, kahdenviikon matkalle riittää eri ateriavaihtoehtoja vaikka joka päivälle. Allasalue on ihan ok ja allas vaihtoehtoja löytyy useita pääallas ja muutama lasten allas ja erillinen relax pool vain aikuisille joka sijaitsee hieman sivussa bungalovi alueella.
Keskustaan matkaa noin 2 km lähimmät kaupat ja ravintolat muutama satametriä keskustan suuntaan. Taksia ei käytetty(tarjolla tosin on turbanin edessä kadulla) Dolmuksilla tosi sujuvaa liikkua 1,5 liiraa rantakatua keskustaan per nuppi ja ismeleriin tais olla 2 liiraa.
Deturilla on matkustettu useitakertoja eikä mitään valittamista ruokapuolikoneessa perus lentokone sapuskaa, henkilökunta tosin turkkilainen(ei ole kyllä haitannut) ja bussikuljetukset on aina toimineet hyvin. Että sellasta ei muutakuin hyvää lomaa Turbanissa........
ps_1: tuossa linkki finmatkojen sivulle josta löytyy video turbanista. http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/turkki/marmaris/?season=kesa-2009
ps_2: Itse olen lähdössä Club Armariin viikoksi lähi aikoina =)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467645
- 334223
- 573715
- 503200
- 172876
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652581- 562427
- 512388
- 402339
- 162286