Vaihdoin liittymäni Soneralta ACN:lle. Enää ei sitten toimikaan Soneran "find"-palvelu (numerotiedustelu tekstiviestillä)... Mistä numerosta ja millaisella viestillä nyt tiedustelen hukassa olevat numerot?
Numerotiedustelu
6
2542
Vastaukset
- 020202
Soita numeroon 020202 ja kysy numeroa saat vastauksen.
- Asiakas
Soitan aina 118, se toimii. Jippiillä on edullinen haku, en tiedä toimiiko. Katso ohjeet http://www.jippii.fi/jsp/mobile/sms-haku/
ja kokeile.- 16500
Ei toimi tekstiviestihaut, mutta varmasti jonain päivänä. Kannattaa myös kokeilla 020200, mikä on automaattinen palvelu. Ei maksa muistaakseni kuin 57c / kysely.
- Antti123hff
16500 kirjoitti:
Ei toimi tekstiviestihaut, mutta varmasti jonain päivänä. Kannattaa myös kokeilla 020200, mikä on automaattinen palvelu. Ei maksa muistaakseni kuin 57c / kysely.
16500 toimii hienosti ja on havin löytämäni numeropalvelu tekstarilla
- järkihinta
Antti123hff kirjoitti:
16500 toimii hienosti ja on havin löytämäni numeropalvelu tekstarilla
Ensimmäinen järkevänhintainen palvelu jossa ei tule tylsiä mainoksia on 16500
- edullisin
16500 kirjoitti:
Ei toimi tekstiviestihaut, mutta varmasti jonain päivänä. Kannattaa myös kokeilla 020200, mikä on automaattinen palvelu. Ei maksa muistaakseni kuin 57c / kysely.
03003000 toimii ja on puolet halavempi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469