Koulukiusattu

Ensinnäkään koko asialle ei kukaan mitään halua tehdä, se ohitetaan kuin eilinen sää.
Tavattomia ovat päättäjät, sekä heidän alaiset, jokainen jotka aliarvioivat tilannetta, sekä opettajat kuraattorit joiden tehtäviin kuuluu viihtyvyyden lisääminen kouluissa, mukaan lukien terveyspolitiikka, sekä kaikki nykyaikaiseen koulupolitiikkaan lakinsa tai työnsä ohella olevat nuorien koululaisten kanssa työskentelevät päättäjät ovat vastuussa jokaisesta kiusatusta oppilaasta niin kauan kuin eri hallinto määräyksin se toisin osoitetaan.
Ja ihmisellä on oikeus sekä kohtuus elää normaalia elämää nuorena sekä iäkkäänä, ilman kenenkään turhaan pilaamatta hänen elämää kiusattuna, sekä olematta ja viemättä häneltä mitään mikä on hänen omaa kiusaajan tavoittelemaa sekä ihmisellä ja lapsella on yhä oikeus elää ilman kiusatuksi tulemista.

1

359

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haluakin löytyy,

      mutta toiminta on vielä melko alkutekijöissään. Kannattaa oikein vaatia käyttämään niitä työkaluja, jotka on jo keksitty (Kiva koulu, tukioppilaat, koulupoliisi ja -vartija). Koulu kerrallaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      105
      1249
    2. Kuin moni sun

      Perään on jäänyt itkemään?
      Ikävä
      85
      721
    3. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

      Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
      Maailman menoa
      118
      653
    4. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

      Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
      Ikävä
      35
      629
    5. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      82
      621
    6. Hyvä tietää

      Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
      Ikävä
      48
      608
    7. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

      Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
      Maailman menoa
      101
      600
    8. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      77
      550
    9. Martinalle onnea

      Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      509
    10. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      48
      492
    Aihe