On tämä nyt ihme homma...mä ollu banniskai jo viikon..menin viime lauantaina mökille..tulin eilen pois..ja yritin chattiin,,minut on bannattu sillä aikana kun olen ollut mökillä..miten se on mahdollista,,mulla ole edes konetta siellä..kellä on sama IP:oso kun minulla..??
Ziizuz sentään....
Bannaus........
15
1092
Vastaukset
- ei maha mittää
jos vaikka Mikon sivupersoonat ovat olleet chatissa ....eikö sivupersoonilla ole sitt sama IP-osso..
- tietää
Olet varmaan proxyn takana ja silloin on mahdollista joutua banniin ihan omaa syyttäänkin. Itsekin olen ollut 4 vrk jonkun toisen ansaitsemassa bannissa.
- ei nörtti
mikä on siis proxyn takana ??
tarkenna mulle niin katson ,
tai anna vihjettä kuin se pitää olla ettei joudu toisen ansiost bandii ? kiitos - varmaan
ei nörtti kirjoitti:
mikä on siis proxyn takana ??
tarkenna mulle niin katson ,
tai anna vihjettä kuin se pitää olla ettei joudu toisen ansiost bandii ? kiitospitää ruokakin pureskella valmiiksi.
KVG - 56790
varmaan kirjoitti:
pitää ruokakin pureskella valmiiksi.
KVGehkä se loppuu ehkä katsotaan
- Teknisesti
varmaan kirjoitti:
pitää ruokakin pureskella valmiiksi.
KVGEihän dsl yhteys käytä oletusarvoisesti mitään proxyjä.
- käyttää
Teknisesti kirjoitti:
Eihän dsl yhteys käytä oletusarvoisesti mitään proxyjä.
kuitenkin koska sen saa päälle tai otettua pois:-P
- Mikko_Oulu
Jee bannit jatkuu,,kukaan sefu tiedä mitään kuka on bannannut..on tää niin outo juttu kun olla voi...mut katsotaanpa kun Maanatai tulee..laitan muut jo asialle..
- sefut.
näkevät kyllä kuka bannin on antanut eivätkä pura toistensa antamia banneja.
- Kevättä ootellessa
sefut. kirjoitti:
näkevät kyllä kuka bannin on antanut eivätkä pura toistensa antamia banneja.
jos joku henkilö häiriköi mustalla nikillä, sefut eivät näe onko juuri mikko-ou bannattu, vaan näkevät ainoastaan bannatun nikin..joka saattaa olla ihan mikä tahansa. mikolla on tapana liikuskella milloin minkälaisilla nikeillä chatissa, joten kaikkea ei aina pidä uskoa.
- eivät
Kevättä ootellessa kirjoitti:
jos joku henkilö häiriköi mustalla nikillä, sefut eivät näe onko juuri mikko-ou bannattu, vaan näkevät ainoastaan bannatun nikin..joka saattaa olla ihan mikä tahansa. mikolla on tapana liikuskella milloin minkälaisilla nikeillä chatissa, joten kaikkea ei aina pidä uskoa.
sefutkaan ole ajatuksenlukijoita eivätkä osaa yhdistää mustia nikkejä rekattuihin nikkeihin eikä ole tarviskaan.
Siitähän oli kyse et näkevät mikä nikki on bannattu ja kuka sen on bannannut. - naurattaa
eivät kirjoitti:
sefutkaan ole ajatuksenlukijoita eivätkä osaa yhdistää mustia nikkejä rekattuihin nikkeihin eikä ole tarviskaan.
Siitähän oli kyse et näkevät mikä nikki on bannattu ja kuka sen on bannannut.Voi Mikko parkaa kun nyt niin on bannia saanut, että laittaa jo isot rattaat pyörimään. Kehu vaan lisää sitä yhtä sefua, hän saattaa olla se, joka yllättää
banneillaan, jopa sinut, mut ei tunnusta. - ei onnistu..
naurattaa kirjoitti:
Voi Mikko parkaa kun nyt niin on bannia saanut, että laittaa jo isot rattaat pyörimään. Kehu vaan lisää sitä yhtä sefua, hän saattaa olla se, joka yllättää
banneillaan, jopa sinut, mut ei tunnusta.......varmati banniminen ilman, että sefu ei ole paikalla...varmaan se ei muuten onnistu....Tietojeni mukaan serifillä ei ole työkaluja muuhun kuin seriffin nimimerkkiin! Epäilys herää vainoharhaisuudesta kohdallasi:) Mietinkin olet kai kokenut saman,ei voi kun nauraa.Herjoja heitellessäsi ja toisia mollatessasi innoissasi et olekkaan huomannut kun seriffi onkin tullut paikalle.Ja hupsis...huomaatkin olevasi bannissa;)
- Miten monta nikkiä...
Olen saman kuvan nähnyt jonkun muunkin nimimerkin profiilissa ??????? Kuinkas monella sinä chättäät !!!
- monella
nikillä tuo Mikko sättää.Milloin on Vantaa ja milloin Oulu jne:-D
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2926076Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta563957Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom413312Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole753217Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava813137Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1803069Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten932847Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1022536Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2052180Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll452115