Tietääkö kukaan miten Poreciin helpoiten pääsee?
Kun löydettiin vain 8h lentoja useammalla vaihdolla Pulaan? Ja nekin kaikki oli Croatian arlinesin...Kiitos jos joku tietää ja infoaa!
Lennot Pulaan?
6
763
Vastaukset
- Simppelix
Helpointa olisi lentää Finskin suoralla lennolla Ljubljanaan ja jatkaa siitä eteenpäin bussilla, junalla tai vuokra-autolla Pulaan, joka on aivan Slovenian rajan tuntumassa Kroatian puolella. Matka kestää parisen tuntia.
Jos lähdet Ryanairilla sompailemaan Triesten kautta, menee varmaan enemmän aikaa.- matkaan052010
Kiitos tiedosta!
Mutta pääsisköhän tuolta Ljubljanasta suoraan Poreciin bussilla tms?
Ettei tarvis ensin mennä Pulaan...
- ehdotus
Viime kesänä meidän perhe lensi Venetsiaan ja sieltä vuokra-autolla lähelle Porecia. Venetsiastahan pääsisi myös katamraanialuksella esim. Poreciin. Vaihtoehdoiksi, ei välttämättä nopeampia kuin löytämäsi vaihtoehdot...
Mutta jos matka-aikataulu ei ole tiukka, voin suositella tuota vuokra-autovaihtoehtoa - esim. yksi väliyö Sloveniassa ja voitte tutustua myös toiseen kauniiseen maahan :). Matkahan ei ole montaa sataa kilometriä, joten voi suhauttaa suoraankin... - `pulassa
Onko jollain tietoja kuinka tämä nykypäivänä onnistuisi?
- akiantti
Finskillä Ljubljanaan, sieltä vuokra-autolla kohti Pirania moottoritietä. Silleen Istriaan. Finskin talviohjelmaa en tiedä, loppuuko lennot. Ljubiksessa on muuten edulliset autovuokrat, ainakin kahtena kesänä!
- ehkä tuo?
Eikös ainakin Blue1 lennä Pulan kentälle ihan suoraan, ainakin sesonkiaikoina? Vai joko sekin lentoreitti karsittiin pois?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981