ongelma otsikossa jo ilmenikin, eli innoissaan menimme maalaamaan keittiön seinän ruskeaksi, ja nyt väri on vielä kahdenkin kerroksen jälkeen epätasainen (pohjalta kuultaa vaaleita rantuja ja viivoja). pohja on ilmeisesti kipsilevyä (?), on tavallaan palasia vierekkäin, valkoinen väri. kevyesti puhdistettiin mahdollisista p**koista ja pölystä, mutta pohjamaalaus ei käynyt mielessäkään (tästä syystä ei tarvi kivittää :D)
eli onko nyt niin, että homma on täysin menetetty, vai voiko asialle tehdä vielä jotain? 3 kerros tulee vielä varmasti vedettyä, mutta entäs jos sekään ei auta? olisiko vinkkiä?
maalijälki huonoa ilman pohjamaalia
onneton maalari
2
581
Vastaukset
- Saattaa
Vaatia sen kolmannenkin kerroksen. Nythän siinä on sitä pohjamaalia.
- joopa joo.
... ja telassa rittävästi maalia, ettei yritä liian kuivalla telalla saada tasaista jälkeä. Huono yhtälö = liian pieninukkainen tela ja liian vähän maalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741