Kuva Angelic Prettyn sivuilta: http://i26.tinypic.com/eq4do8.jpg
Oma kuvani: http://i30.tinypic.com/2i9i9s0.jpg
Myynnissä siis japanilaisen Angelic Pretty-merkin lolitahame. Hameessa on suloinen kakkuapplikaatio kera haarukan ja veitsen ja helmassa on äärettömän suloista kakkukuvioitua brodyyripitsiä. Käyttänyt olen sitä vain muutaman kerran ja se on oikein hyvässä kunnossa. Myyn, kun ei ole oikein löytynyt paljoa käyttöä tälle. Toivottavasti tämä ihana hame löytää uuden kodin!
Mittoja:
VY: 63cm (takana on kuminauha, joten venyy vielä muutaman sentin lisää)
Pituus: noin 50cm
Hintapyyntö: 110e (tinkiminen ei ole kiellettyä tosin!)
Jos olet kiinnostunut tekemään kauppoja, tai sinulla on jotain kysyttävää niin rustaa toki sähköpostiini [email protected] :)
Kiitos kun katsoit!
Myynnissä Angelic Prettyn vaaleansininen sweet lolita hame!
7
1226
Vastaukset
- KAksoeen_
näyttää ihan joltain 10e koltulta mutta enpä pahemmin lolita hameista tiiä. näyttää tavalliselta kellohameelta. en vaaaan tajua..
- corina
Kyseessä on merkkituote ja tunnetusti merkki maksaa :/ Itse maksoin hameesta kuluineen kaikkineen about 130e kun tuolta Japanista tilasin.
- SweetDuck
Ois muuten ostanu mutta kallis on juu... Pitäneet kattoa jos jostain vielä löytyisi joku kiva sivu josta vois lolin tilata~~
- hameen tilaaja
Nettikaupasta www.harajuku.fi löytyy edullisia hameita. Kauppa on suomalainen joten tilaaminen oli helppoa..Vinkkinä vaan..
- älä viiti huijata
hameen tilaaja kirjoitti:
Nettikaupasta www.harajuku.fi löytyy edullisia hameita. Kauppa on suomalainen joten tilaaminen oli helppoa..Vinkkinä vaan..
Enpä nyt tuosta edullisuudesta tiedä... mallitkin on vähän niin ja näin.
- Minä vaan
ÖÖöö...Kalliimmat mekot maksaa just ton verran...
Huuto.netistä löytää kokonaisia mekkoja,jotka ei oo käytetty niin 30 eurolla!
Kannattais laskee hintaa,muuten tota ei osta kukaan... - hime-mio
muuten ostaisin mut kallis ihanku vanhemmat antais 110e
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17310641Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510149Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077082Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325589- 1825283
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784416- 872982
- 1712885
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1212870Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662691