http://satumaa.yle.fi/video/1265
Aivan sairaan hyvä sovitus! Tykkään!
Paula Koivuniemi - Mustat silmät
9
1540
Vastaukset
- vinkki Paulalle
"Sata Kesää, Tuhat Yötä" pitäisi säveltää sinfoniaorkesterin kanssa.. Kuulostaisi ihan mielettömän hyvältä uudelleen fiksattuna.
- mää 0,07
Todella hyvä versio Paulalta. sovitus loistava ja paula laulaa upeasti.
- fani31
Olisi hienoa kuulla Paulan versio lattari klasikossa Besame Mucho olisi varmaan siitä tulis hyvä versio paulan esittämättä.
- fani31
UPEAN LOISTAVA sovitus ja mahtava tulkinta Paulalta. Video myös loistava. Paula todella kaunis videolla.
- ilo mielin
mahtavaa..
- xxbb
Joka tuutista tulee Koivuniemeä, alan voida pahoin. Miksi yli kuusikumppinen näyttelee jotain teini-ikäistä? Tulee vaivautunut olo.
- klmrwlk
Siinäpä muuten tosi hyvä kysymys..olen ihmetellyt samaa asiaa monet kerrat.On muuten melkoinen ristiriita kun vertaa sitä sen teini-pukeutumista ja kulahtanutta ulkonäköä.
- Olli K
klmrwlk kirjoitti:
Siinäpä muuten tosi hyvä kysymys..olen ihmetellyt samaa asiaa monet kerrat.On muuten melkoinen ristiriita kun vertaa sitä sen teini-pukeutumista ja kulahtanutta ulkonäköä.
Olin AREENALLA kuuntelemassa Vain sinua,petyi kyllä tosissaan,laulat tosihyvin.Mutta äänentoisto ja orkesteri homma ei pelaa.En nauttinut esityksestä yhtään.Paikka et voi syyttä homma hoituisi paremmin pienemmällä voluumilla soitto ja teknikkavirheitä ei kannata peittää kovalla metelillä.
T:Olli Kv
- 1987
näitä tulisi myös keikoille! Ainainen sama ohjelmisto, joka on suunnilleen samana pysynyt 4 vuotta alkaa jo tympiä. Aika rutiiniheittoja alkaa keikat olemaan - ei viitsi maksaa nykyisiä kovia lipunhintoja! Voi niitä aikoija (5-10 v sitten), kun tanssilavoilla oli monia hyviä kappaleita - mm. Ikivanha leikki, Se kesäni mun, Kaikkein kauneinta, Haluun olla luonas sun, Tekee mielini mun, joita ei enää kuulla keikoilla. Nyt ohjelmistoon Mustat silmät, Jäävalssi, Peltirumpu ja ehkä joku edellisistäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845900Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243527- 1592049
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2281977Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741741Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821485Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571021- 671011
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21990Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109927