Jos isä on tätä mieltä asioisa niin ei jää epäselväksi miksi poika käyttäytyy näin.
Syy löytyi kasvatuksesta!
Evilän isä: Jokin etiikka toimittajille
Perjantai 21.8.2009 klo 11.50
Tommi Evilän isä Juhani ymmärtää, että poika otti pulttia.
Tommi Evilä karsiutui pituuden finaalista.
Tommi Evilä karsiutui pituuden finaalista. (KARI KUUKKA)
Juhani Evilä seisoo poikansa Tommin tekojen takana. Isä-Evilän mielestä Tommin purkautuminen Ylen toimittajalle oli oikeutettu.
- En ymmärrä toimittajia, jotka heti hyökkäävät pettymyksen jälkeen. Jokin etiikka pitää olla, valmentajaisä Juhani Evilä arvosteli.
Evilän mielestä toimittaja Niki Juusela kyseli "väärällä hetkellä aika typeriä kysymyksiä", joten oli luonnollista, että hyppääjä suuttui.
- Ymmärrän, että silloin otetaan pulttia, ja niin pitääkin ottaa.
Ja niin Tommi ottikin.
Evilän syy selvisi
4
804
Vastaukset
- -kun-
kyllä tuollaisessa tilanteessa kun on vuosia uurastanut yhden tunnin työhön
ja joku ilkesti kyselee on lupa keittää.
jos on toistamieltä, pitää itse olla täydellinen. - evilän,
iskäkin,
ja ihan kivasti on tässä niiden kansa mennyt,
jokaisen kehtaa omakseen tunnustaa,
tiedän myös sen että kukaan lapsistani ei alistuisi koskaan evilää moittimaan,
miksi moittisi, hehän ymmärtävät elämää.- hyppelee
Hyppelevä poskisolisti menee kisoihin esiintymään , miksi . Kenen rahoilla
tämäkin diivailia porsastelee? - södra österbotten
hyppelee kirjoitti:
Hyppelevä poskisolisti menee kisoihin esiintymään , miksi . Kenen rahoilla
tämäkin diivailia porsastelee?...sinä todennäköisesti porsastelet allekirjoittaneenkin verorahoilla toimeentulotuen ja muiden etuuksien muodossa. Sellaisen ihmisen kuin sinä ei kannattaisi soittaa yhtään asiasta suutaan, kun oot vaihtanut pikku Kakkosen isoon kolmoseen. Kannattaa miettiä hiukan mitä kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849