Jos isä on tätä mieltä asioisa niin ei jää epäselväksi miksi poika käyttäytyy näin.
Syy löytyi kasvatuksesta!
Evilän isä: Jokin etiikka toimittajille
Perjantai 21.8.2009 klo 11.50
Tommi Evilän isä Juhani ymmärtää, että poika otti pulttia.
Tommi Evilä karsiutui pituuden finaalista.
Tommi Evilä karsiutui pituuden finaalista. (KARI KUUKKA)
Juhani Evilä seisoo poikansa Tommin tekojen takana. Isä-Evilän mielestä Tommin purkautuminen Ylen toimittajalle oli oikeutettu.
- En ymmärrä toimittajia, jotka heti hyökkäävät pettymyksen jälkeen. Jokin etiikka pitää olla, valmentajaisä Juhani Evilä arvosteli.
Evilän mielestä toimittaja Niki Juusela kyseli "väärällä hetkellä aika typeriä kysymyksiä", joten oli luonnollista, että hyppääjä suuttui.
- Ymmärrän, että silloin otetaan pulttia, ja niin pitääkin ottaa.
Ja niin Tommi ottikin.
Evilän syy selvisi
4
858
Vastaukset
- -kun-
kyllä tuollaisessa tilanteessa kun on vuosia uurastanut yhden tunnin työhön
ja joku ilkesti kyselee on lupa keittää.
jos on toistamieltä, pitää itse olla täydellinen. - evilän,
iskäkin,
ja ihan kivasti on tässä niiden kansa mennyt,
jokaisen kehtaa omakseen tunnustaa,
tiedän myös sen että kukaan lapsistani ei alistuisi koskaan evilää moittimaan,
miksi moittisi, hehän ymmärtävät elämää.- hyppelee
Hyppelevä poskisolisti menee kisoihin esiintymään , miksi . Kenen rahoilla
tämäkin diivailia porsastelee? - södra österbotten
hyppelee kirjoitti:
Hyppelevä poskisolisti menee kisoihin esiintymään , miksi . Kenen rahoilla
tämäkin diivailia porsastelee?...sinä todennäköisesti porsastelet allekirjoittaneenkin verorahoilla toimeentulotuen ja muiden etuuksien muodossa. Sellaisen ihmisen kuin sinä ei kannattaisi soittaa yhtään asiasta suutaan, kun oot vaihtanut pikku Kakkosen isoon kolmoseen. Kannattaa miettiä hiukan mitä kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1433485Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371980Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575701925Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.134976- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847