Avast 5

Joudunko poistamaan vanhan 4.8 version kun joskus lokakuussa ilmestyy avast 5.Vai onko se niin että 4.8 päivittyy automaattisesti 5 versioksi?
7437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

täältä kyselet?
Tänne asti kun ei näy onko sinun AVAST:isi asetuksissa määritelty
päivitys automaattiseksi.
Sen voi sieltä asetuksista ihan itse määrätä mitä se tekee.

Äänestä
  • päivitykset.Tarkoitin lähinnä sitä kun esim. Spywareblasterissa joutuu poistamaa vanhan version version jos aikoo ladata uusimman.Niin vaan sitä että juotuuko vanhan Avastin poistamaan ennen 5 version lataamista vai päivittyykö vain vanha versio.

    Äänestä

avastin sivuilla oli että nyt viimeistään kannattaa ottaa automaattiset päivitykset pois käytöstä....asentuu avast5 sitten ihan automaattisesti 4version tilalle....

Äänestä
  • Jostain kumman syystä ulkomaisilla tietotekniikka palstoilla nörtit ei ole ihan näin röyhkeitä.Kaippa ne on joskus saanut p#llua.

    Äänestä

  • "Foorumissa epäiltiin, että muutos on sen verran iso, joten joutuu poistamaan 4.8 ja asentamaan 5.0 puhtaalta pöydältä"

    V#ttu kun osa näistä nörteistä on niin spedejä ettei niistä ole apua mihinkään.Osa on tosin auttavaista mutta osa jostain syystä keskittyy lähinnä vittuiluun.

    Äänestä

  • Boy Jeorge kirjoitti:

    "Foorumissa epäiltiin, että muutos on sen verran iso, joten joutuu poistamaan 4.8 ja asentamaan 5.0 puhtaalta pöydältä"

    V#ttu kun osa näistä nörteistä on niin spedejä ettei niistä ole apua mihinkään.Osa on tosin auttavaista mutta osa jostain syystä keskittyy lähinnä vittuiluun.

    NIIN vitun tyhmiä.....mikä ongelma on poistaa vanha ja asentaa uusi....
    JÄRJEN KÄYTTÖ SALLITTU ja AJOKORTTI PAKOLLISEKSI!!

    Äänestä

  • olette kirjoitti:

    NIIN vitun tyhmiä.....mikä ongelma on poistaa vanha ja asentaa uusi....
    JÄRJEN KÄYTTÖ SALLITTU ja AJOKORTTI PAKOLLISEKSI!!

    Joillakin on ollut ongelmia Avastin poistossa lisää poista sovellutuksen kautta.Kato vaikka Googlesta.Mutta jos huomaat niin et ole missään vaiheessa auttanut milään tavalla tai edes yrittänyt vasta asiallisesti.Ikääsi en tiedä mutta aika nuorelta vaikutat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Boy Jeorge kirjoitti:

Joudunko poistamaan vanhan 4.8 version kun joskus lokakuussa ilmestyy avast 5.Vai onko se niin että 4.8 päivittyy automaattisesti 5 versioksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu