Hevi Evilä

Lankultahyllely on p....

Toiset osaavat voittaa ja hävitä,tämä heviletti ei .
Tässä on tulos kun naistenlehdissä oleminen on tärkeintä.
Ei sitä kertaa tv:ssä ettei lettiä pitäisi sukia korvan taakse.
Tommilla,mene itsehillintä kurssille,ikää on tapoja ei.

5

859

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedoksi

      kaikki hepinkeittäjät on jatkossa...mites nyt suu pannaan ??

    • .

      Ja toiset osaavat moittia ja saavat siitä nautintoja,

      aika vaikea on maailman väestön 6 500 000 000 joukosta nousta parikymmenen maailman parhaan joukkoon.

      mikä lienee oma menestyksesi, asutko edes omakotitalossa ihanan perheesi kanssa ja tallissa uusi maasturi ja joku pieni kaupunkiauto ?

    • jj

      Nyt olisi hyvin tärkeää että Tommi Evilä joutisi kilpailukieltoon joksikin aikaa. Urheilu on muutenkin saanut huonoa mainosta viime aikoina urheilijanuorten juopottelun takia. Olisi myös mielenkiintoista tietää mikä on sponsori Adidaksen suhtautuminen urheiluun ja väkivaltaan?

      • södra österbotten

        Loistava ratkaisu....urheilijoista puolet olisivat kohta kilpailukiellossa noilla sun antamillas kriteereillä. Enemmänkin olen pettynyt siihen, jotta Evilä ei tarjonnut luuvitosta Juuselalle.


      • jj
        södra österbotten kirjoitti:

        Loistava ratkaisu....urheilijoista puolet olisivat kohta kilpailukiellossa noilla sun antamillas kriteereillä. Enemmänkin olen pettynyt siihen, jotta Evilä ei tarjonnut luuvitosta Juuselalle.

        Hej, södra Österbotten,

        jos MM-kisojen Suomen edustaja yleisradion lähetyksessä puhuu väkivallasta toimittajaa kohtaan, silloin se ei enää ole mikään pikkuasia. Ehdoton nollatoleranssi vaaditaan yleisurheilussa väkivallan suhteen. Juniorit oppivat nyt idoliltaan miten pitää suhtautua häviöön "miesmäisesti".

        Ne lajit joissa tällainen puhuminen on yleistä ja sallittavaa, ne ovat jotain aivan muuta kuin urheilua. Reagoimalla nyt Urheiluliitto tekisi asian hyvin selväksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      144
      1263
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      97
      919
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      864
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      815
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      35
      635
    6. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      100
      548
    7. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      21
      536
    8. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      523
    9. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      45
      514
    10. Kaipaamalleni naiselle

      Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies
      Ikävä
      29
      457
    Aihe