Hevi Evilä

Lankultahyllely on p....

Toiset osaavat voittaa ja hävitä,tämä heviletti ei .
Tässä on tulos kun naistenlehdissä oleminen on tärkeintä.
Ei sitä kertaa tv:ssä ettei lettiä pitäisi sukia korvan taakse.
Tommilla,mene itsehillintä kurssille,ikää on tapoja ei.

5

859

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedoksi

      kaikki hepinkeittäjät on jatkossa...mites nyt suu pannaan ??

    • .

      Ja toiset osaavat moittia ja saavat siitä nautintoja,

      aika vaikea on maailman väestön 6 500 000 000 joukosta nousta parikymmenen maailman parhaan joukkoon.

      mikä lienee oma menestyksesi, asutko edes omakotitalossa ihanan perheesi kanssa ja tallissa uusi maasturi ja joku pieni kaupunkiauto ?

    • jj

      Nyt olisi hyvin tärkeää että Tommi Evilä joutisi kilpailukieltoon joksikin aikaa. Urheilu on muutenkin saanut huonoa mainosta viime aikoina urheilijanuorten juopottelun takia. Olisi myös mielenkiintoista tietää mikä on sponsori Adidaksen suhtautuminen urheiluun ja väkivaltaan?

      • södra österbotten

        Loistava ratkaisu....urheilijoista puolet olisivat kohta kilpailukiellossa noilla sun antamillas kriteereillä. Enemmänkin olen pettynyt siihen, jotta Evilä ei tarjonnut luuvitosta Juuselalle.


      • jj
        södra österbotten kirjoitti:

        Loistava ratkaisu....urheilijoista puolet olisivat kohta kilpailukiellossa noilla sun antamillas kriteereillä. Enemmänkin olen pettynyt siihen, jotta Evilä ei tarjonnut luuvitosta Juuselalle.

        Hej, södra Österbotten,

        jos MM-kisojen Suomen edustaja yleisradion lähetyksessä puhuu väkivallasta toimittajaa kohtaan, silloin se ei enää ole mikään pikkuasia. Ehdoton nollatoleranssi vaaditaan yleisurheilussa väkivallan suhteen. Juniorit oppivat nyt idoliltaan miten pitää suhtautua häviöön "miesmäisesti".

        Ne lajit joissa tällainen puhuminen on yleistä ja sallittavaa, ne ovat jotain aivan muuta kuin urheilua. Reagoimalla nyt Urheiluliitto tekisi asian hyvin selväksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      49
      1434
    2. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1279
    3. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      276
      921
    4. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      50
      903
    5. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      78
      898
    6. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      878
    7. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      124
      820
    8. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      228
      806
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      62
      719
    10. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      11
      678
    Aihe