Ensimmäistä versiota pelasin 90-luvulla IBM 386 tietokoneella. Seuraavaa versiota pelasin 2003 ja siihenhän jäi koukkuun. Nyt elokuussa julkaistava kolmas versio täytyy tietysi testata ja katsoa jaksaako tämmöstä lähes viiskymppistä vielä saada uudestaan pelihurmioon.
http://www.iltalehti.fi/digi/2009081910096957_du.shtml
http://www.iltalehti.fi/digi/2009081910096957_du.shtml
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joo entä sitten vaikka tuleekin joku wolfenstein. Samanlaista paskaa se wolffari on ku ne muutkin pyssypelit. uh ah kivaa jeejee
Minusta tuntuu että erkkimerkki eitiedä hyvän päälle eli ei pidä pyssy peleista kuten CoD, Wolfenstein, Battlefieldit ja muut, vaan pelaa muita pelejä kuten pokemon (en usko) tai Tamagotsit
Oletit aivan väärin että pelaan pokemon pelejä. Samanlaista putkijuoksua se wolffari on kuin ne muutkin. Ammu lataa tapa mene eteenpäin... jne samaa shittiä. Mut joo on pyssypelit ihan kivoi :)
Siinä on tarina, perus alue jolla saa riehua ja tehtäviä saa mennä uuvestaan ja siinä pittää kerätä "tietoja" että saa upgreedauksia aseisiin ja kultaa niitten maksuun. Sitten siinä on yliluonnollisia paukkuja ja mörköjä. ja voi mennä ite yliluonnolliseen tilaan jotta pääsee nopeammin, voi pysäyttää ajan, saada suojan vihollisilta, saada erikouspaukut jotka menee vihollisen kilpien läpi sekä nähdä asioita joita ei normaalisti näe ja se on hyvin toteutettu peli.
joopa joo yhtä putkea koko peli :)
Mie haluaisin nähän sen joka pelaa alle 2h tän pelin lävitse.. ne nobot jotka pelaa eazyllä voidaan poislaskee arvosetuissa, pelatkaa keskitasolla niin sen pelin idea tulee esiin!!!
just näin nämä kaiken maailman erkkimerkit ja muut sen tekkee... joko normal aina ehkä aluksi ja toisen kerran vaikeimmalla! joka on wolfensteinissa Uber ja se on Hardin jälkeen eli on vaikein... Sitä paitsi alle 2h ei ole mahdollista varsinkin jos pelaa 100%
joopa joo :D 2 tuntia oli vaan joku random luku jonka keksin. Eli ihan lyhyitä pyssypelit ovat. Joo pyssy näkyy vaan ruudussa ja sit liikutaan. ja välillä pyssy liikkuu ja siitä tulee joku ammus kohti vihollista. Ah mahtia :)
Levy on jo pöydällä kun vaan ehtis asentamaan....
Kotisivut:
http://www.wolfenstein.com/home/agegate?ref=home