Oon ladannu sims kolmoseen hiuksia, mutta ne ei toimi. Oon purkanu ne kaikki je laittanu sinne downloads kansioon. Ne ei näy siellä pelissä. Siinä on alussa se käynnistysvalikko josta pitää ottaa ne ladatut käyttöön mutta niitä ei oo sielläkään. Miksi??? Mikä neuvoksi???
Sims 3
Auttakaa!
10820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mul on sama juttu. Auttakaa!
Mene ohjelmisto kansioiden (program files) kautta Sims 3 kansioon ja luo sinne Mods -niminen kansio ja tämän jälkeen luo vielä Mods kansion sisälle Packages -niminen kansio. Sinne Packages -kansioon sitten vain liität ne purkamasi tiedostot. Jos tiedoston mukana on tullut joitakin kuvia, asennusohjeita tms. niin niitä ei tarvitse sinne kopioda. Pelkkä purattu packages -tiedosto riittää.
Ja mistäs se Program Files kansion löytää??? :D
"Ja mistäs se Program Files kansion löytää??? :D " Huoh, oma tietokone, C:/program files
Ei toimi, ei tullu etes sinne käynnistys valikkoon... Mikä mättää??? Tiiättekö?
tarkituskaan tulla sinne käynnistyssovellukseen, vaan peli pystyy suoraan lukemaan ne sieltä packages -kansiosta. Kokeile liittää vielä Resource.cfg -tiedosto sinne samaan Sims 3 kansioon, johon sen Mods kansion teit.
Mikä se Resource.cfg on? Ja mistä sen saa???
Toimiiko muka ilman tätä:
Resource.cfg
Minne se asennetaan? Mistä sen saa? Kaikki linkit mitä olen yrittänyt ovat toimimattomia. Kun yritän saada sen modthesimssistä netti kaatuu.
Pitääkö tosiaan unohtaa ladattavat tän kolmosen kanssa?
Resource.cfg.
MUTTA MINNE SEN LAITAN?
Eikö tosiaan kukaan tiedä mihin nämä puretut tiedostot laitetaan??