voe herranjestas

tehdään lapsia vaikkei ukko enään tahtoiskaan, jätetään kaupan ajaksi lapset autoon!!, viedää mielellään koko katras muille hoitoon!! ei mitään sääntöjä.. eskariin ei panna vaikka todella hyväksi lapselle olisi..mitä vielä.. lisää lapsiako?
1550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihän lapsia voi tehdä ilman ukkoa, tai tietenkin voi. Lasten on hyvä olla autossa isin tai äidin kera kauppareissun ajan. Isi ja äiti tarvitsee aikaa ilman lapsia joskus, jaksetaan paremmin arjenrumpaa. Mielestäni eskari on hyväksi lapselle.
Omat lapseni ovat olleet muutoin kotona, mutta eskari on käyty. Nyt ovatkin sitten DI/ ekonomi että maisteri. Jaksoivat hyvin opiskella kun ei riepoteltu turhan aikaisin ja liian paljon.
Olemalla läsnä lasten arjessa ja aito kiinnostus tekemisistä,
kantaa pitkälle. Lapset ei kaipaa hienoja juttuja, vaan aitoa läsnä oloa. Meillä täällä maalla on hyvät puitteet hyvään lapsuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takapajula kirjoitti:

tehdään lapsia vaikkei ukko enään tahtoiskaan, jätetään kaupan ajaksi lapset autoon!!, viedää mielellään koko katras muille hoitoon!! ei mitään sääntöjä.. eskariin ei panna vaikka todella hyväksi lapselle olisi..mitä vielä.. lisää lapsiako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu