Entisajan verenseisottajat

poika.tuntureilta

1

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poika.tuntureilta

      tällä foorumilla.

      No.

      Minäpä valotan vähän asiaa.
      Eli että. Meissä ihmisissä tahdosta riippumaton vrgeteatiivinen hermosto säätelee kaikkia meidän tahdostamme riippumattomia elintoimintojamme. Hengitys, sydän, suoliston toiminta ym. sekä aineenvaihdunta ja hormoonitoiminta. Meidän elimistömme ei siis tottele meidän tietoista tahtoamme eikä tahdon voimaa, mutta elimistömme tottelee meidän alitajuntaamme.

      Nyt kun hypnoosin piirissä toimitaan alitajunnan alueella, tällä voidaan vaikuttaa mm. kaikkiin tahdosta riippumattomiin elintoimintoihin tietyissä rajoissa. Esimerkiksi sydämen lyöntiteheys on hypnoosissa pystytty laskemaan 13 lyöntiin minuutissa. Samoin 1960-luvulla uutisoitiin Austrealiasta, kuinka hypnoosilla oli ystytty aikaistamaan synnytystä 3 viikolla. Vain pari esimerkkiä mainitakseni.

      Nyt kun näin on, niin myös veren seisottaja, eli verenvuodon pysäyttäjä, operoi tällä samalla alitajunnan alueella ja hänen voimakas sanansa vaikuttaa alitajunnan ja vegetatiivisen hermoston kautta niin, että verenkierto estyy tältä vaurioituneelta alueelta ja iho muuttuu täysin valkoiseksi, kuten ukkini tapauksessa oli tapahtunut.

      Kumotkaa tämä jos pystytte?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1637
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1592
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1158
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      961
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      934
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe